Як вибрати акваріум для дому?

У статті надано рекомендації, як вибрати акваріум за об’ємом і формою. Вказані нюанси експлуатації маленьких, середніх і великих акваріумів.

Отже, ідея купити акваріум переросла в потребу, і, приступаючи до дій, перше, на чому спіткнулося бажання негайної покупки - це різноманітність форм і розмірів акваріумів. Як вибрати акваріум для будинку? Спробуємо розібратися, який же з них зручніше і практичніше буде використовувати в конкретному випадку.

Який об’єм акваріума вибрати?

Обсяг кожного акваріума визначається в літрах. Найбільші, об'ємом від ста літрів, підходять для професійного вмісту або розведення водоростей, вони вимагають спеціального обслуговуючого обладнання, так як навіть проста зміна води не під силу одній людині. Такі акваріуми купуються, коли вже є достатній досвід, бажання і фінанси для їх використання, так як вони і вартують зовсім не дешево.

Маленькі ємності дуже привабливо виглядають в магазинах і на картинках. Це елегантні акваріуми різної величини, невеликі з різними кутами або кулясті ємності до 25 літрів, в яких насипаний насиченого кольору грунт або плаває яскрава рибка. Не варто вестися на цей рекламний хід! Маленький акваріум зовсім не легкий. У такій кількості води дуже погано формується і стабілізується екосистема. І доведеться щотижня міняти воду, промивати вміст акваріума, а іноді і ще гірше - міняти його мертві рибки на нові.

Найкращим і найпопулярнышим варіантом є акваріуми з об'ємом від 25 до 100 літрів. Такі ємності швидше стають стабільними - вода в акваріумі довго не псується, не потрібна її повна заміна. Обігрів такого об’єму не зажадає великих енерговитрат, а фільтри для середніх акваріумів не дуже дорогі, але практичні. Середній акваріум не займає величезного простору в квартирі і добре виглядає в інтер'єрі, дозволяючи зробити акцент на красивих мешканців підводного світу.

Вибираємо форму акваріума

Тепер визначаємося з формою. Акваріуми виробляють на каркасній основі, безкаркасні або суцільновилиті. Форми їх бувають круглі, прямокутні, кутові, дугові або панорамні. Тут вже можна вибирати за побажаннями самого майбутнього власника. Як правило, форма не впливає на ступінь складності акваріума. Цілісні ємності більш надійні в плані герметичності, але сучасні матеріали не дозволяють не допускають протікання в стиках стінок і мають гарантію на десятки років експлуатації збірних акваріумів. Звичайно, це у випадку, коли акваріум складений не кустарним способом з дешевих матеріалів, а фірмою, у якої є сертифікати на якість скла, акрилу і всіх інших складових, з яких він зроблений. Фірмові акваріуми вже розраховані на тиск води всередині ємності, вони не лопнуть, не будуть протікати і не розваляться.

Разом з акваріумами продаються кришки, в які вмонтовано обладнання для освітлення, підставки під акваріуми у вигляді тумб. Залишається тільки вибрати все бажане і вписати акваріум в інтер'єр свого житла. При використанні знадобляться ще й інші пристосування для акваріума, про які розповімо в інших статтях.

Замовити дзвінок

×