Все про фільтр.

Ой, що робити, коли у мене вода в акваріумі мутна, брудна, має неприємний запах!?

Одна з основних причин - це погана фільтрація.

 

Як ви вже здогадалися, мова піде про акваріумні фільтри.

 

Вони бувають різних типів:

 

• Донні

• Аерліфтні

• Навісні

• Внутрішні

• Зовнішні

 

   Яке призначення фільтру?

 

1.      Фільтр призначений для того щоб забирати всі відходи життєдіяльності риб (це називається механічною очисткою).

 

2.      У ньому живуть бактерії, які харчуються аміаком, нітратами, нітрітами, фосфатами, а також органічними відходами. Цей вид очищення називається біологічним. Але варто врахувати, що ці бактерії живуть на течії води.

 

Ось чому фільтр повинен працювати цілодобово, адже якщо протоки води не має протягом восьми годин, бактерії починають гинути і самі є джерелом забруднення акваріума. Всі ці бактерії живуть на якійсь поверхні, в ролі якої виступають: губки, біокераміка, біошари, а також безпосередньо сам грунт.

 

3. І хімічне очищення. У ролі фільтруючого елемента виступає активоване вугілля, яке забирає на себе частки важких металів, хлору.

 

5 типів фільтрів і їх особливості:

 

1.      Донний фільтр.

 

Вид фільтра, який практично не використовується, але є високопродуктивним. Його суть полягає в тому, що на дно акваріума кладеться спеціальний пластмасовий каркас, та так, що б між ним і дном акваріума залишався вільний простір (3-5мм). До цього каркасу, кріпиться щільно трубка, по якій прокачується вода за допомогою кисню або водяної помпи.

 

У ролі фільтрацііоного матеріалу виступає безпосередньо сам грунт, який насипається зверху на пластмасову решітку.

 

Такий фільтр добре використовувати як додатковий, так і як основний в акваріумах до 200 літрів. Він виконує функції механічної та біологічної очистки.

 

2.      Аерліфтний фільтр.

 

Його дія забезпечується подачою кисню.

 

Через трубку певної форми, до якої прикріплена фільтраційна губка, за допомогою компресора пропускається кисень. Підіймаючись вгору по трубці,  він захоплює воду і таким чином утворюється течія води.

 

Такий фільтр малоефективний у великих акваріумах, але добре і успішно використовується в акваріумах з мальками риб і невеликих декоративних акваріумах.

 

Він виконує функції механічної та біологічної очистки.

 

3.      Навісний фільтр.

 

Назва фільтра говорить сама про себе. Його кріплять зверху на бічну стінку акваріума. За допомогою ротора фільтр втягує в себе воду і прокачує її через невелику фільтруючу пластину, після чого легко випускає її (воду) в акваріум.

 

Цей вид фільтра широко використовується в акваріумах з живими рослинами.

 

За рахунок того, що вода плавно подається в акваріум у вигляді струмочка, вона достатньо збагачується киснем, а в акваріумі не утворюється сильної течії, що важливо для деяких риб і рослин.

 

Фільтр виконує невисоку біологічну очистку.

 

4.      Внутрішній фільтр.

 

Встановлюється в середині акваріума і кріпиться до його бічної стінки. У дію він приводиться за рахунок електричної водяної помпи, яка прокачує через себе і фільтраційні матеріали воду.

 

Даний вид фільтра в залежності від моделі та потужності використовується в акваріумах до 500 літрів і є більш бюджетною версією зовнішнього фільтра. Залежно від комплектації він виконує функції механічної, хімічної та біологічної очистки.

 

5.      Зовнішній фільтр.

 

Завдяки своїм розмірам і тому що він встановлюється поза акваріумом, цей фільтр можна наповнити безліччю додаткових фільтраційних елементів. На приклад, такими як:

-         активування вугілля,

-         цеоліт,

-         сінтіпонові вставки,

-         біокераміка,

-         біошари.

 

Дана конструкція є найефективнішою з перерахованих і може обслуговувати акваріуми об'ємом до 2000 літрів. Він виконує функції механічної, хімічної та біологічної очистки.

 

Для нормального функціонування фільтрів необхідна їх регулярне чищення і заміна використаного наповнювача.

 

Якщо цього не робити, то фільтри самі стають джерелом шкідливих і отруйних для риб речовин.

 

Приходьте до нас в “Зоомагазин – Акваріумний світ” по вул. Личаківська, 113 у Львові і ми вас проконсультуємо, як це все робити правильно або наші фахівці приїдуть до вас і будуть регулярно доглядати ваш акваріум!

Замовити дзвінок

×