Хто такі риби 3 клас

Хто такі риби 3 клас



Конспект уроку з навколишнього світу на тему "Хто такі риби?"

У конспекті викладено докладний поетапний опис уроку.

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку з навколишнього світу на тему "Хто такі риби?"»

МОУ «Школа нового століття»

Відкритий урок у 1 класі на тему:

(УМК "Школа Росії", автор А. Плешаков)

Урок підготувала та провела:

вчитель початкових класів

Волгова Оксана Володимирівна

Предмет: навколишній світ

Назва теми: Хто такі риби?

Цілі: познайомити із загальними ознаками та різноманітністю риб; вчити описувати риб за планом, наводити приклади річкових та морських риб.

Вивчити зовнішню будову та відмітні ознаки риб.

Розвивати комунікативні якості дітей: уміння слухати та розуміти мову однокласників, співпрацювати з ними, оформлювати свою думку в усному мовленні.

Розвивати інтерес до предмета через використання ІКТ, застосовувати у роботі інтерактивну дошку, систему оцінювання.

Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Тип: Вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: урок-дослідження.

Методи: проблемний, частково-пошуковий, практичний, ілюстративний, словесний, наочний.

Форми роботи: фронтальна робота, індивідуальна робота, робота в парі.

Заплановані результати:

знаходити потрібну інформацію, аналізувати її,

знаходити подібність та різницю між об'єктами, узагальнювати отриману інформацію;

порівнювати та групувати предмети за заданою ознакою;

знаходити відповіді на запитання, використовуючи свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці.

прийняти навчальне завдання, зберегти її, діяти у відповідність до неї,

працювати за запропонованим учителем планом, промовляти послідовність дій на уроці;

формулювати питання (проблему, утруднення) з яким зіткнулися учні, оцінювати навчальну ситуацію, що склалася.

давати оцінку своїм діям, оцінювати результат.

оформляти свою думку в мовленні, висловлювати свою точку зору, грамотно формулювати висловлювання;

співпрацювати з однокласниками, домовлятися про послідовність та результат дій, вчитися представляти однокласникам процес роботи та результат їх дій, слухати їхню думку.

Засвоєння характерних ознак риб, вміння їх описувати, називаючи відмітні ознаки, порівнювати, знаходити загальне та відмінності, об'єднувати риби у групи.

Прояв творчого ставлення до процесу навчання, оцінка своєї роботи у цій ролі.

Міжпредметні зв'язки на уроці: літературне читання, технологія, краєзнавство.

Персональний комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, презентація «Хто такі риби?»,

УМК «Школа Росії», підручник Плешакова А. А. «Світ навколо нас», 1 клас, демонстраційний та роздатковий матеріал.

I Організаційний момент.

Сонце встало, потяглося,

Нам у віконце посміхнулося!

Усміхнемося ми у відповідь.

Облетить все біле світло!

Стане світ наш добрий гарніший,

Мешканцям Землі привіт! (Слова супроводжуються рухами).

II Актуалізація знань.

  1. Розмова.
  1. Постановка проблеми, висунення гіпотези.
  1. Робота з підручником у парах (дослідження будови риб, визначення функцій частин тіла)
  1. Гра «Дізнайся з силуету як називається риба?». Перевірка (Слайд 19)
  2. Використовуючи малюнок ліворуч у зошиті, намалюй рибку і розкрий її. (вдома)
  3. Виконай завдання 2 у ноутбуці в електронному супроводі.

Фізкультхвилинки. Можуть бути проведені у формі ігор: 1. Вчитель називає тварин.Якщо це риба, діти підстрибують, якщо тварина іншої групи повертаються навколо себе. 2. Вчитель називає риб (з числа зображених у підручнику). Якщо риба річкова, діти голосно ляскають у долоні один раз, якщо морська присідають.

Конспект уроку з навколишнього світу на тему "Хто такі риби?"

У конспекті викладено докладний поетапний опис уроку.

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку з навколишнього світу на тему "Хто такі риби?"»

МОУ «Школа нового століття»

Відкритий урок у 1 класі на тему:

(УМК "Школа Росії", автор А. Плешаков)

Урок підготувала та провела:

вчитель початкових класів

Волгова Оксана Володимирівна

Предмет: навколишній світ

Назва теми: Хто такі риби?

Цілі: познайомити із загальними ознаками та різноманітністю риб; вчити описувати риб за планом, наводити приклади річкових та морських риб.

Вивчити зовнішню будову та відмітні ознаки риб.

Розвивати комунікативні якості дітей: уміння слухати та розуміти мову однокласників, співпрацювати з ними, оформлювати свою думку в усному мовленні.

Розвивати інтерес до предмета через використання ІКТ, застосовувати у роботі інтерактивну дошку, систему оцінювання.

Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Тип: Вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: урок-дослідження.

Методи: проблемний, частково-пошуковий, практичний, ілюстративний, словесний, наочний.

Форми роботи: фронтальна робота, індивідуальна робота, робота в парі.

Заплановані результати:

знаходити потрібну інформацію, аналізувати її,

знаходити подібність та різницю між об'єктами, узагальнювати отриману інформацію;

порівнювати та групувати предмети за заданою ознакою;

знаходити відповіді на запитання, використовуючи свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці.

прийняти навчальне завдання, зберегти її, діяти у відповідність до неї,

працювати за запропонованим учителем планом, промовляти послідовність дій на уроці;

формулювати питання (проблему, утруднення) з яким зіткнулися учні, оцінювати навчальну ситуацію, що склалася.

давати оцінку своїм діям, оцінювати результат.

оформляти свою думку в мовленні, висловлювати свою точку зору, грамотно формулювати висловлювання;

співпрацювати з однокласниками, домовлятися про послідовність та результат дій, вчитися представляти однокласникам процес роботи та результат їх дій, слухати їхню думку.

Засвоєння характерних ознак риб, вміння їх описувати, називаючи відмітні ознаки, порівнювати, знаходити загальне та відмінності, об'єднувати риби у групи.

Прояв творчого ставлення до процесу навчання, оцінка своєї роботи у цій ролі.

Міжпредметні зв'язки на уроці: літературне читання, технологія, краєзнавство.

Персональний комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, презентація «Хто такі риби?»,

УМК «Школа Росії», підручник Плешакова А. А. «Світ навколо нас», 1 клас, демонстраційний та роздатковий матеріал.

I Організаційний момент.

Сонце встало, потяглося,

Нам у віконце посміхнулося!

Усміхнемося ми у відповідь.

Облетить все біле світло!

Стане світ наш добрий гарніший,

Мешканцям Землі привіт! (Слова супроводжуються рухами).

II Актуалізація знань.

  1. Розмова.
  1. Постановка проблеми, висунення гіпотези.
  1. Робота з підручником у парах (дослідження будови риб, визначення функцій частин тіла)
  1. Гра «Дізнайся з силуету як називається риба?». Перевірка (Слайд 19)
  2. Використовуючи малюнок ліворуч у зошиті, намалюй рибку і розкрий її. (вдома)
  3. Виконай завдання 2 у ноутбуці в електронному супроводі.

Фізкультхвилинки. Можуть бути проведені у формі ігор: 1. Вчитель називає тварин. Якщо це риба, діти підстрибують, якщо тварина іншої групи повертаються навколо себе. 2. Вчитель називає риб (з числа зображених у підручнику). Якщо риба річкова, діти голосно ляскають у долоні один раз, якщо морська присідають.

Подібні статті

Останні статті

Категорії