Хто такі риби для дітей

Хто такі риби для дітей



Помилка
404

Відповідальність за вирішення будь-яких спірних моментів, що стосуються самих матеріалів та їх змісту, беруть він користувачі, які розмістили матеріал на сайті. Однак адміністрація сайту готова надати всіляку підтримку у вирішенні будь-яких питань, пов'язаних із роботою та змістом сайту. Якщо Ви помітили, що на цьому сайті незаконно використовуються матеріали, повідомте про це адміністрацію сайту через форму зворотнього зв'язку.

Всі матеріали, розміщені на сайті, створені авторами сайту або розміщені користувачами сайту та представлені на сайті виключно для ознайомлення. Авторські права на матеріали належать їхнім законним авторам. Часткове чи повне копіювання матеріалів сайту без письмового дозволу адміністрації сайту заборонено! Думка адміністрації може збігатися з погляду авторів.

Робочий лист по навколишньому світу для 1 класу: "Тема: Хто такі риби?"

✅Блок 1. Тренажер. 6 завдань.
Завдання 1. "З'єднай стрілками"
Завдання 2. "Обведи назви риб"
Завдання 3. "Вибери зайве. Поясни"
Завдання 4. "Розфарбуй річкову рибу, а морську обведи по контуру"
Завдання 5. "Підпиши назви риб"
Завдання 6. "Намалюй відповідь на загадку"

✅Блок 2. Відповіді на завдання.

Файл буде завантажено у форматі:

Ця методична розробка опублікована користувачем Павлова Наталія Сергіївна. Інфоурок є інформаційним посередником

Конспект уроку з навколишнього світу "Хто такі риби?"

Чи потрібно підвищити кваліфікацію? Виберіть курс!

План-конспект уроку з навколишнього світу в 1 класі:

(УМК "Школа Росії", автор А. Плешаков)

Предмет: навколишній світ

Назва теми : Хто такі риби?

Цілі : познайомити із загальними ознаками та різноманітністю риб; вчити описувати риб за планом, наводити приклади річкових та морських риб.

Вивчити зовнішню будову та відмітні ознаки риб.

Розвивати комунікативні якості дітей: уміння слухати та розуміти мову однокласників, співпрацювати з ними, оформлювати свою думку в усному мовленні.

Розвивати інтерес до предмета через використання ІКТ, застосовувати у роботі інтерактивну дошку, систему оцінювання.

Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Тип: Вивчення нового матеріалу.

Форма проведення : урок-дослідження.

Методи : проблемний, частково-пошуковий, практичний, ілюстративний, словесний, наочний.

Форми роботи : фронтальна робота, індивідуальна робота, робота в парі.

Заплановані результати:

знаходити потрібну інформацію, аналізувати її,

знаходити подібність та різницю між об'єктами, узагальнювати отриману інформацію;

порівнювати та групувати предмети за заданою ознакою;

знаходити відповіді на запитання, використовуючи свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці.

прийняти навчальне завдання, зберегти її, діяти у відповідність до неї,

працювати за запропонованим учителем планом, промовляти послідовність дій на уроці;

формулювати питання (проблему, утруднення) з яким зіткнулися учні, оцінювати навчальну ситуацію, що склалася.

давати оцінку своїм діям, оцінювати результат.

оформляти свою думку в мовленні, висловлювати свою точку зору, грамотно формулювати висловлювання;

співпрацювати з однокласниками, домовлятися про послідовність та результат дій, вчитися представляти однокласникам процес роботи та результат їх дій, слухати їхню думку.

Засвоєння характерних ознак риб, вміння їх описувати, називаючи відмітні ознаки, порівнювати, знаходити загальне та відмінності, об'єднувати риби у групи.

Прояв творчого ставлення до процесу навчання, оцінка своєї роботи у цій ролі.

Міжпредметні зв'язки на уроці : літературне читання, технологія, краєзнавство.

Персональний комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, система контролю та моніторингу якості знань, презентація «Хто такі риби?»,

УМК «Школа Росії», підручник Плешакова А. А. «Світ навколо нас», електронний супровід до підручника «Світ навколо нас», 1 клас, демонстраційний та роздатковий матеріал.

I Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок і змовк,

- Скажіть, хлопці, який у нас зараз урок? (Навколишній світ)

II Актуалізація знань.

- Я пропоную вам згадати, про яку групу тварин ми говорили з вами на минулому уроці? (Про комах)

- Що нового ви дізналися про комах? (Комаха-це тварина, у якого 6 ніг.)

- Наведіть приклади комах, які вам відомі…

Мудра Черепаха приготувала запитання для перевірки. Якщо ви згодні, то показуємо знак згоди, якщо ні – знак заборони.

1. Тіло комахи складається з голови, грудей і черевця? (так)

2. Муха – це комаха? (так)

3. У комахи 8 ніг? (ні)

4 Метелики харчуються нектаром квітів? (Так)

5. Павук – це комаха? (ні)

6. Гніздо оси схоже на велику кулю? (так)

7. У метелика 6 крил? (ні)

ІІІ Самовизначення до діяльності.

- Хто з вас зустрічав учора чи сьогодні комах? Чому їх нема?

- А в яку пору року комах багато? (Влітку)

Заплющте очі. Уявіть собі, що зараз літо. Світить яскраве сонце. І ми з вами опинилися на зеленому лужку серед безлічі комах.

Вранці бабка прокинулася,

Полетіла, посміхнулася.

Біля річки зупинилася,

Над водою закружляла . - Бабка ця комаха? (Так)

2. Введення у тему уроку.

- Наш помічник - Мураха Питатик вирушив слідом за бабкою. Дуже йому цікаво було спостерігати за нею. А бабка довго кружляла над водоймою. Запитанню стало цікаво - що ж вона там розглядає?

А ви, хлопці, хочете це дізнатися? (Так)

- Тоді відгадаємо загадку, яку приготувала нам Мудра Черепашка:

Плаваю під містком

І виляю хвостиком.

По землі не ходжу,

Рот їсти та не кажу.

Очі є – не блимаю,

Крила є – не літаю .

- Припустіть, про що або про кого йтиметься на уроці.

Постановка перед дітьми навчальних завдань.

– Сьогодні на уроці дізнаємося, яких тварин називають рибами. Відкрийте підручник на стор. 32 і прочитайте цілі, які нам ставить Мураха-Питання. Навчимося наводити приклади річкових та морських риб, описувати рибу за планом.

- Героями яких казок були риби? (Слайд 2)

– Де можуть жити риби? (У воді, у річці, в озері, у морі.)

- Чи в будь-якій воді можуть жити риби?

- А в якій воді їм буде важко жити, вони можуть загинути?

- Що має зробити людина, щоб вони не загинули?

Висновок роблять діти: Ми повинні пам'ятати, що не можна відпочиваючи біля водойм забруднювати воду. У ній мешкають риби.

3. Постановка проблеми, висунення гіпотези.

- Мурашка Питанняник хотів би знати: - А чи можуть риби жити на суші?

- Хто згоден? Мурашка сумнівається.

- Давайте продовжимо дослідження навколишнього світу у підручнику та доведемо, що риби не можуть жити на суші та чому.

IV Організація дослідницької діяльності з вирішення проблеми.

1. Робота з підручником (дослідження будови риб, визначення функцій частин тіла)

Мурашка Питанняник заглянув у водойму і побачив там ось таку рибу. (Слайд 3)

- Хто знає, як називається ця риба? (Червонопірка)

- Хто здогадався, чому ця риба називається червонопіркою? (червоні плавці схожі на пір'їнки).

-Вивчіть на малюнку в підручнику будову цієї риби. Знайдіть вказані частини в інших риб, зображених у підручнику.

2. Первинне закріплення знань.

- Тулуби риб обтічні, щоб було легше плавати.

Плавці та хвіст допомагають риб плавати.

Хвостовий плавець штовхає рибу вперед.

Спинний плавець не дає їй перекинутися на бік.

Грудні та черевні плавці працюють, як кермо: з їх допомогою риба повертає вліво та вправо, занурюється та спливає.

- Навіщо рибі потрібні зябра? (Риби не можуть жити без кисню. Більшість риб отримують його з води за допомогою зябер. Риба заковтує ротом воду і відразу ж щільно його закриває. Вода проходить через зябра, і кисень, що міститься в ній, потрапляє в кров. Вода виходить назовні через зяброві щілини. )

- То чи можуть риби жити на суші? (Ні) Що потрібно їм для життя? (Вони дихають киснем, розчиненим у воді) Молодці!

- Хлопці, а ви не замислювалися, чому риби не тонуть? ( Тому що всередині риб знаходиться міхур, ось він і підтримує їх у воді.)

3. Дослідницька, практична робота.

- Мурашка приготував загадку:

І у мами, і у дітей

Весь одяг із монеток. (Риби).

- Яке ключове слово допомогло здогадатися, що то риби? (Монетки-лусочки).

- Значить тіло риби вкрите лускою. Для чого вона? (Слайд 4)

- Відмінна ознака риб – луска. Риб'яча луска росте все життя, наростаючи кільцями. Влітку риба швидко росте - і колечко на лусочці широке, а взимку майже не росте і колечко виходить вузьке.Луска покрив, подібно до панциря, захищає риб від пошкоджень, проникнення мікроорганізмів, надає тілу пружність, еластичність, і завдяки цьому забезпечує рибі велику швидкість руху.

Підводить до визначення нової ознаки риб.

(На столах у дітей лежить картка із силуетом риби, зроблена на уроці технології з пластиліну. Монеткою вони залишають відбитки у вигляді лусочок. Роблять висновок – лусочки у шаховому порядку).

4. Робота за підручником у парах.

- Розгляньте риб на картинці праворуч. Покладіть долоньку на малюнок. Ці риби живуть у морі. - Як би ви їх назвали та чому? (Морські). Тобто. моря і океани- їх довкілля.

- Розгляньте риб на картинці зліва. Покладіть долоньку на цей малюнок. Ці риби живуть у річках та озерах. Як би ви їх назвали? (Річкові). Тобто. прісні водоймища - їх довкілля.

1. На дворі чи зима, осінь,

У глибині рідної річки

Ми тільники гордо носимо,

Як лихі моряки . (Окунь.) (Слайд 5)

2.Хвістом виляє,

Зубаста, а не гавкає

(Щука) (Слайд 6)

Щука річкова риба, великих та середніх розмірів. Забарвлення тулуба плямиста, з темними смужками.

3. На дні, де тихо і темно, лежить вусата колода. (Сом) (Слайд 7)

У сома на відміну інших риб тіло не вкрите лускою, воно голе. Його захищає товста шкіра.

– У порівнянні з іншими нашими рибами – сом велетень.

- Сом - неповороткий, лінивий. Гонятися за здобиччю не любить, воліє хитрувати. Причаїться на дні і чекає на видобуток. Може жабу з'їсти, каченя чи гусеня за лапку схопити і потягти під воду.

4. 3. Він усім рибам казав:

- Я до зими зазираю в мул,

Спатиму в ньому до весни

І дивитися кольорові сни

Я не свиня, мул – не бруд,

А звати мене... (карась) (Слайд 8)

5. До чого ж його голки

Великі та дуже колки.

Що за риба, наче їжак?

Здогадалися? Це. (йорж) (Слайд 9)

У йоржа колючі плавці.

-Як ви думаєте, де мешкають усі ці риби? (у річці)

-Отже, всі названі риби – річкові. Намагатимемося їх запам'ятати.

- Які річки протікають у Курській обл. (Сейм, Кур, Тускар)

- Які риби в них живуть? (Сом, карась, щука, короп, лящ, білий Амур, плотва та ін.)

1 – окунь; 2 – щука; 3 – сом; 4 – карась; 5 - йорж. (Слайди 8 – 12)

1 - оселедець; 2 – тріска; 3 – акула; 4 – морський окунь; 5 - ка'мбала. (Слайди 9 – 17)

1. Блищить у чистому морі
Спинкою сріблястою.
(Оселедець) (Слайд 11)

2. Я в плямах вся така,
Але риба не річкова.
Я хижачка морська,
Скажи, хто я така?
(Тріска) (Слайд 12)

3 . Зуби в пащі у три ряди.
Це ціла біда.
Цей хижак відомий,
Тим, що він – морський бандит
. (Акула) (Слайд 13)

Акули - чудові плавці з обтічною формою тіла, яка також, як у сома, не вкрита лускою.

У пащі акули кілька рядів гострих зубів захоплення видобутку. Нові зуби виростають дома старих у міру їх випадання. Китова та гігантська акула – найбільші риби

4. Мій брат у тільнику, але - в річці,

Я – у морі, без тільнику.

Мій червоний колір лякає всіх.

Я – хижак справжній! (Морський Окунь) (Слайд 14)

5. Ось так риба – просто диво!

Дуже пласка, як страва.

Обидва очі на спині,

І мешкає на самому дні.

Дуже дивні справи.

Ця риба … (Камбала). (Слайд 15)

У камбали - крихти два очі, як у всіх риб, по обидва боки голови. Малька камбали схожий на звичайну рибку, тільки на дно лягає боком: одним оком дивиться вгору, а іншим вниз, на дно. Поступово те око, що дивиться на дно, починає перебиратися на верхню сторону і незабаром виявляється поруч із першим.

Ляже камбала на піщане дно - і її не видно.Якось зробили досвід: поклали її в банку, розфарбовану смужками, залишили. Приходять через якийсь час, а риба вся смугаста, наче шматочок фіранки в банці забули.

- Повторимо, де мешкають ці риби? (У морі)

- Отже, це - морські риби. Постараємось і їх запам'ятати.

VI Робота у робочому зошиті с.24

1. Гра «Дізнайся з силуету як називається риба?». Перевірка (Слайд 19).

Силует - це. Одноколірне контурне зображення чогось або когось на тлі іншого кольору, намальоване або вирізане.

2. Використовуючи малюнок ліворуч у зошиті, намалюй рибку і розкрий її. (вдома)

VII Робота у парах. Опис однієї з риб, зображених у підручнику за планом. (Слайди 20 - 23)

2. Річкова чи морська.

3. Розміри (велика, середніх розмірів, невелика).

5. Забарвлення тулуба, плавників.

VIII Узагальнення та систематизація знань.

Фронтальне опитування. Методика "Доповни пропозицію".

– Хто такі риби? ( Риби-це ...

- тварини, які мешкають у воді

- рухаються за допомогою плавців та хвоста

- дихають за допомогою зябер

- тіло яких (у більшості) вкрите лускою.

– А де рибки можуть жити вдома?

- У яке водоймище ви хотіли б випустити свою рибку? Зробіть це. (Діти прикріплюють свою рибку в «чисте водоймище».)

X Рефлексивна діяльність. Підбиття підсумків.

- Яку мету ми ставили на уроці? - Чи ми її досягли?

- Зараз я попрошу вас оцінити свої досягнення на уроці: якщо ви добре запам'ятали назви риб, їхню будову та основні ознаки, то візьміть золоту (жовту) рибку. Якщо ви припускалися помилок на уроці, але потім виправили їх, то зелену. А якщо на уроці вам було важко, то не запам'ятали назви, то червону.

Подібні статті

Останні статті

Категорії