Як розмножуються риби 3 клас
Перевірна робота на тему "Розмноження та розвиток рослин" Навколишній світ. 3 клас. УМК Школа Росії
4. Розгляньте зображення плодів рослин. Запишіть у таблицю назви цих рослин. Вкажіть спосіб розповсюдження цих плодів. (Шалений огірок, низка, клен, вітер, самопоширення, тварини.)
5. Запилення – це.
6. Для поширення вітром у плодів є.
7. Що не потрібно для проростання насіння?
8. Як поширюються плоди берези? (Вибрати потрібно спираючись на зображення плода та опис поширення)
9. Чому насіння в пакетиках не проростає взимку?
Файл буде завантажено у форматах:
Ця методична розробка опублікована користувачем Зотова Валентина Михайлівна. Інфоурок є інформаційним посередником
Урок з навколишнього світу на тему "Розмноження та розвиток риб і земноводних" (3 клас)
Чи потрібно підвищити кваліфікацію? Вам сюди!
Тема уроку: «Розмноження та розвиток риб та земноводних»
Мета уроку : познайомити учнів з особливостями розмноження та розвитку риб та земноводних .
- Створення умов засвоєння учнями способів розмноження риб і земноводних.
- Розширення знань учнів про тварин.
- Формування навичок постановки мети роботи.
- Формування навичок самостійного вивчення матеріалу.
- Формування навичок самоперевірки та самоаналізу своєї діяльності.
- Розвиток мови, пам'яті, логічного мислення, уяви.
- Розвиток уміння працювати із текстом підручника, виділяти головне.
Заплановані результати:
Особистісні:
- включення учнів у діяльність особистісно значимому рівні;
- усвідомлення відповідальності учня за загальний добробут групи.
Метапредметні:
- вміння формулювати тему уроку;
- вміння шукати та виділяти необхідну інформацію в тексті та за ілюстраціями підручника;
- вміння адекватно, усвідомлено та довільно будувати мовленнєве висловлювання в усній формі;
- вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, будувати логічні ланцюги;
- вміння міркувати, доводити;
- цілепокладання як постановка навчальної задачі;
- прогнозування (висування гіпотез);
- контроль (самоперевірка завдання, виконаного самостійно);
- корекція (співвіднесення знання, «відкритого» дітьми, з висновком, даним у підручнику);
- оцінка (оцінка роботи у парі та оцінка самостійно виконаного завдання).
- вміння слухати та вступати в діалог;
- брати участь у колективному обговоренні проблем;
- вміння будувати продуктивну взаємодію та співпрацю з однолітками.
Предметні:
- знання про особливості розмноження та розвитку риб та земноводних;
- розширення знань дітей про тварин.
I . Організаційний момент.
Починається урок.
Він піде хлопцям про запас.
Постарайтеся все зрозуміти,
Вчіться таємниці відкривати,
Відповіді повні давайте
І на уроці не позіхайте.
- Діти, зверніть увагу на дошку. (Карта ) Куди ми з вами потрапили ? (У світ тварин та рослин) Як ви думаєте, про що або про кого говоритимемо? Відгадайте.
Вони крихітні та величезні.
Гарні та не дуже.
Палохливі та лякаючі.
Повзаючі та літаючі.
Як тварин у світі багато
Грізних, добрих та кумедних.
Всі йдуть своєю дорогою,
Хтось з людьми, а хтось без них.
II . Перевірка домашнього завдання
1. Розгадування кросворду «Які бувають тварини»
Вченим відомо близько 1 млн. 500 тис. видів тварин. Понад мільйон з них — комахи.Риб відомо приблизно 20000 видів, земноводних - 3400, плазунів - 6000, птахів - 8600, звірів - 4000.
2. Бліц-опитування.
1) Як одним словом назвати тварин, які відкладають яйця? (Яйцекладучі )
2) -Яких яйцекладних тварин знаєте? ( Птахи, плазуни: змії, черепахи, крокодили, ящірки)
3) -Згадайте, що знаходиться усередині яйця? ( Жовток, білок )
4) Що знаходиться на поверхні жовтка? ( Зародок)
5) - Чому зародок прикріплений саме до жовтка? (У жовтку містяться поживні речовини, необхідні для його зростання та розвитку)
6) -Яку роль грає білок? ( Захищає зародок від ударів об стінки яйця-шкаралупу)
7) - Що знаходиться між білком та шкаралупою? (Тонка шкіряста оболонка)
8) - Навіщо потрібна шкіряста оболонка? ( Захищає зародок від ударів об стінки яйця-шкаралупу)
9) - Коли зародок розвиватиметься? (Коли будуть сприятливі умови-тепло. Якщо помістити в під курку- квочка або в інкубатор)
10) – Що таке інкубатор? (Електричний пристрій, який створює умови для розвитку зародка)
11) - Для чого в шкаралупі є пори? ( Через них під час розвитку зародка поступово випаровується білок. На його місце надходить свіже повітря)
( При перевірці домашнього завдання, відповіді підсумовуються та заносяться до «банку даних» (отримують бали-фішки))
III . Постановка теми уроку та навчальної задачі.
- Хлопці, на попередніх уроках ви вже багато чого дізналися про тваринний світ. А сьогодні ми досліджуватимемо таємничу, повну загадок тему.
- Але перш ніж розпочати роботу з нової теми, дайте відповідь на запитання:
- Як розмножуються різні тварини? ( Ссавці дитинчат народжують ; у птахів і плазунів вони розвиваються із яєць; у земноводних -З ікринок; у комах відбувається кілька стадій перетворень, доки з'являться дорослі тварини)
А тепер, давайте уявимо, якими гарненькими і кумедними ви були маленькими. І взагалі, яке щастя, коли у сім'ї з'являється дитина.
- Отже, у людей – (дитина);
у лисиці - (лисеня);
у кішки – (кошеня);
у качки – (каченя);
у риби-?
- Це перша загадка природи, і нам на уроці її вирішити.
А хто такі земноводні? ( Земноводні - Тварини, у яких шкіра гола, ніжна. До земноводних належать жаби, жаби, тритони. Частину життя вони проводять на землі (тобто на суші), а частина – у воді, за що й одержали свою назву.
А хочете дізнатися, що за дітки у земноводних?
Як ви думаєте, яку проблему ми сьогодні вирішуватимемо разом? І яка ж тема нашого уроку? (Як називаються дитинчата деяких тварин?)
Тема нашого уроку: "Розвиток та розмноження риб та земноводних".
– Які питання у вас виникли? Що ви хотіли б дізнатися? (Відповіді дітей: Як розмножуються риби? Як розмножуються земноводні? Як звати дітей риб і жаб? Як відбувається розвиток жаб?
IV . Стадія осмислення.
- Зараз самостійно прочитайте текст у підручнику на сторінці76. ( Самостійне читання.)
- Що було для вас знайомим із прочитаного?
- Що нового ви дізналися для себе із цього тексту?
- У кого є запитання щодо тексту?
- Що лишилося незрозумілим?
- Давайте ще раз простежимо, як розвиваються риби.
Фізмінка «Ми зелені жаби»
- Подивіться уважно презентацію «Як з'являються жаби» і постарайтеся відтворити цей процес у відповідях.
Розкажіть, як розвиваються жаби.
- Як ви думаєте, чи змогли ми вирішити проблему, яка стояла на початку теми нашого уроку?
V . Закріплення дослідженого матеріалу.
- Хлопці, перед вами лежать картки. Покладіть їх перед собою та заповніть пропущені місця у тексті. Робота у парах.
1. Розвиток жаб.
Навесні у ставку, річці, озері чути гучні голоси жаб та жаб – справжні концерти! Самки жаб і жаб відкладають у воду.. .
Через кілька днів з ікринок виходять ………,
які схожі на маленьких рибок, ніж дорослих земноводних.
Пуголовки живуть у воді, харчуються, ростуть і перетворюються на ……. .
Навесні самки викидають у воду….. .
З ікри з'являються……., які схожі на дорослих риб,
лише дуже маленькі.
Мальки харчуються, ростуть і стають дорослими.
VI . Контроль та корекція отриманих знань.
(Індивідуально отримують картки та виконують різнорівневі завдання)
1 рівень (картка червоного кольору)
Яке слово пропущено:
а) личинка б) малюк в) пуголовок
2 рівень (картка синього кольору)
Склади схему розвитку риб та жаби
3 рівень (картка жовтого кольору)
Склади схему розвитку риб та жаб. Вкажи подібність та відмінність у них.
Перевірка. Оцініть свою роботу .
VII . Підсумок уроку. Рефлексія.
1 .Продовжіть пропозиції :
- Нам було легко…
- Труднощі виникли …
- Тема: «Розмноження та розвиток риб та земноводних» нами…
а) засвоєно; б) не засвоєно.
2. Виставлення вчителем оцінок за роботу на уроці із коментуванням.
3.Домашнє завдання : підручник, стор.76-77, "Робочий зошит", стор. 22 №10
Кросворд «Які бувають тварини»
1. Група тварин, до яких належать змії, ящірки, черепахи, крокодили.
2. Тварини, тіло яких вкрите вовною і вигодовують вони дитинчат молоком.
3. Тварини із шістьма ногами.
4. Група тварин, до яких належать жаби та жаби.
5. Тварини, тіло яких вкрите пір'ям.
6. Водні тварини, тіло яких вкрите лускою.
Подібні статті
- Як розмножуються риби гурамі
- Як розмножуються риби тернеції
- До якого класу належать риби
- Хто такі риби 3 клас
- Якого класу відносяться риби
- Як розмножуються риби-папуги
- Як розмножуються риби
- Які рослини розмножуються насінням 3 клас