Найбільше наші клієнти питають про те, як правильно боротися із зеленою водою в акваріумі. Іноді вода втрачає прозорість і набуває зеленого кольору. Це називається “цвітіння води” і буває як в акваріумах, так і в природних водоймах.

Інструкція як боротися із зеленими водоростями в акваріумі.

Що таке цвітіння води і як з ним боротися?

Цвітіння води викликається бурхливим розмноженням фітопланктону – одноклітинних зелених водоростей (Евглена зелена, хламідомонада, хлорелла і ін.). В акваріумах найчастіше причиною цвітіння є Евглена зелена. І саме з цим видом зелених водоростей ви будете боротися.

Чим небезпечна Евглена зелена?

При великій кількості цієї зеленої водорості в акваріумі сильно страждають вищі рослини, так як водорості не тільки затінюють їх, а й поглинають з води поживні речовини. Порушується біологічна рівновага, внаслідок чого страждають риби.

Як Евглена зелена з’являється в акваріумі? Вона не з’являється, вона просто є, як і решта зелених чи бурих одноклітинних водоростей, але в мінімальній кількості, і ми її не бачимо. У сприятливих же умовах ці водорості розмножуються досить швидко, і з ними потрібно боротися.

Що провокує бурхливе розмноження Евглени зеленої?

  • Тривале і яскраве освітлення акваріума.
  • Велика кількість органічних речовин. Найчастіше це відбувається при перегодовування або перенаселення акваріума, коли бактерії не встигають переробити продукти життєдіяльності риб і залишки корму, і вищі рослини не встигають поглинати всі поживні речовини з води.
  • Дефіцит найпростіших (вони завжди є в акваріумний воді). Вони поїдають водорості, але самі є кормом для риб. Це спостерігається при перенаселення риб.
  • Надлишок аміаку. Ця причина частіше з’являється в новозапущенних акваріумах.

Як боротися із зеленими водоростями в акваріумі?

  • Повне затінення акваріума світлонепроникної тканиною на 4-5 днів. У цей період не слід годувати риб. Риби впораються. Рослини теж переживуть. А ось Евглена загине. Після цього треба видалити з акваріума рослини, які згнили, і зробити підміну води.
  • Поміняти лампу в акваріумі, приходьте, пишіть, дзвоніть, ми вам все підберемо.

Чекаємо вас у нашому зоомагазині у Львові

на вул. Личаківська 113, 063 324 14 34