Які форми застосовуються митними органами під час проведення митного контролю
Глава 46. Заходи, що забезпечують проведення митного контролю та їх застосування - статті 338-350
1. При проведенні митного контролю в залежності від об'єктів митного контролю митні органи мають право відповідно до цього Кодексу застосовувати такі заходи, що забезпечують проведення митного контролю:
1) проводити усне опитування;
2) запитувати, вимагати та отримувати документи та (або) відомості, необхідні для проведення митного контролю;
3) призначати проведення митної експертизи, відбирати проби та (або) зразки товарів;
4) здійснювати ідентифікацію товарів, документів, транспортних засобів, приміщень та інших місць;
5) використовувати технічні засоби митного контролю, інші технічні засоби, водні та повітряні судна митних органів;
6) застосовувати митний супровід;
7) встановлювати маршрут перевезення товарів;
8) вести облік товарів, що знаходяться під митним контролем, які здійснюються з ними митних операцій;
9) залучати спеціаліста;
10) залучати фахівців та експертів інших державних органів держав-членів;
11) вимагати здійснення вантажних та інших операцій щодо товарів та транспортних засобів;
12) здійснювати митний нагляд;
13) перевіряти наявність системи обліку товарів та ведення обліку товарів;
14) інші заходи, які забезпечують проведення митного контролю, які встановлюються законодавством держав-членів про митне регулювання.
2. Заходи, які забезпечують проведення митного контролю, застосовуються самостійно або для забезпечення застосування форм митного контролю.
3.Заходи, які забезпечують проведення митного контролю, застосовуються відповідно до цієї глави, а призначення проведення митної експертизи - відповідно до глави 53 цього Кодексу.
Стаття 339. Усне опитування
Посадові особи митних органів мають право проводити усне опитування фізичних осіб, їх представників, а також осіб, які є представниками організацій, з метою отримання відомостей, що мають значення для проведення митного контролю, без оформлення результатів опитування.
Стаття 340. Запит, вимога та отримання митними органами документів та (або) відомостей, необхідних для проведення митного контролю
1. При проведенні митного контролю митні органи мають право запитувати, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - вимагати від декларанта, перевізника, осіб, які здійснюють діяльність у сфері митної справи, та інших осіб подання документів та (або) відомостей, необхідних для проведення митного контролю контролю, а також встановлювати термін їх подання, який має бути достатнім для подання запитуваних (затребуваних) документів та (або) відомостей.
2. Перелік запитуваних (витребуваних) документів та (або) відомостей визначається митним органом виходячи з документів, що перевіряються, та (або) відомостей з урахуванням умов угоди, характеристик товару, його призначення, а також інших обставин.
3. Встановлений митним органом у запиті (вимоги) про подання документів та (або) відомостей термін подання таких документів та (або) відомостей може бути продовжений на підставі мотивованого звернення особи, якій направлено запит (вимогу), у тому числі для відновлення втрачених документів .Строк, на який продовжується подання документів та (або) відомостей, визначається виходячи із звернення особи, якій направлено запит, але не повинен перевищувати 2 місяці з дня закінчення встановленого митним органом строку подання документів та (або) відомостей.
4. При проведенні митного контролю у формі перевірки митних, інших документів та (або) відомостей митний орган запитує документи та (або) відомості відповідно до статті 325 цього Кодексу, за винятком передбачених статтею 326 цього Кодексу випадків, коли документи та (або) відомості запитуються відповідно до цієї статті.
5. Запитані митними органами документи подаються у вигляді оригіналів або їх копій, у тому числі паперових копій електронних документів, якщо міжнародними договорами та актами у сфері митного регулювання не встановлено обов'язкового подання оригіналів документів.
Подані копії документів повинні бути засвідчені особою, яка їх подала.
Митні органи мають право перевіряти відповідність поданих копій документів їх оригіналам.
У разі якщо подані документи складені іншою мовою, ніж державна мова держави-члена, митним органом якої запитані документи, особи, які їх подали, зобов'язані на вимогу посадової особи митного органу забезпечити переведення зазначених документів.
6. Декларант, перевізник, особи, які здійснюють діяльність у сфері митної справи, та інші особи зобов'язані подавати митним органам документи та (або) відомості, необхідні для проведення митного контролю, в усній, письмовій та (або) електронній формах.
7.Митні органи мають право вимагати та одержувати від державних органів держав-членів, а також від інших організацій держав-членів документи та (або) відомості, необхідні для проведення митного контролю, відповідно до законодавства держав-членів.
8. Для проведення митного контролю митні органи мають право отримувати відповідно до законодавства держав-членів від банків та небанківських кредитних (кредитно-фінансових) організацій та організацій, які здійснюють окремі види банківських операцій, документи та (або) відомості про грошові операції з здійснюваних угод.
Стаття 341. Ідентифікація товарів, документів, транспортних засобів, приміщень та інших місць
1. Товари, що знаходяться під митним контролем, та документи на них, вантажні приміщення (відсіки) транспортних засобів, приміщення, ємності та інші місця, в яких знаходяться або можуть знаходитися товари, що підлягають митному контролю, можуть ідентифікуватися митними органами шляхом застосування засобів ідентифікації, а також шляхом відбору проб та (або) зразків товарів, докладного опису товарів, складання креслень, виготовлення масштабних зображень, фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної та іншої документації, а також іншими способами.
2. До засобів ідентифікації належать пломби, печатки, цифрове, літерне та інше маркування, ідентифікаційні знаки, штампи, сейф-пакети та інші засоби, що забезпечують ідентифікацію товарів.
Порядок застосування засобів ідентифікації, що використовуються митними органами, та вимоги, що до них пред'являються, встановлюються законодавством держав-членів про митне регулювання.
3.Законодавством держав-членів про митне регулювання може встановлюватися порядок застосування способів ідентифікації, що використовуються митними органами, у тому числі порядок застосування способів ідентифікації, передбачених статтями 167, 180, 192, 206 та 214 цього Кодексу.
4. Як засоби ідентифікації митними органами можуть визнаватись пломби, печатки або інші засоби ідентифікації, що застосовуються митними органами держав, які не є членами Союзу, а також відправниками товарів чи перевізниками.
5. Засоби ідентифікації можуть змінюватися, видалятися, знищуватись або замінюватись лише митними органами або з їхнього дозволу, за винятком випадків, коли існує реальна загроза знищення, безповоротної втрати або суттєвого псування товарів. У зазначених випадках митному органу негайно повідомляється про зміну, видалення, знищення або заміну засобів ідентифікації та надаються докази існування зазначеної загрози.
Зміна, видалення, знищення або заміна засобів ідентифікації митним органом оформляється шляхом складання акта про зміну, видалення, знищення або заміну засобів ідентифікації, форма якого визначається Комісією, або проставленням відміток про зміну, видалення, знищення або заміну засобів ідентифікації на поданих митному органу транспортних ( перевізних), комерційних чи митних документах.
Стаття 342. Використання технічних засобів митного контролю, інших технічних засобів, водних та повітряних суден митних органів
1.При проведенні митного контролю митні органи можуть використовувати технічні засоби митного контролю (обладнання, прилади, засоби вимірювання, пристрої та інструменти) та інші технічні засоби.
Перелік та порядок застосування технічних засобів митного контролю встановлюються законодавством держав-членів про митне регулювання.
2. Технічні засоби митного контролю повинні бути безпечними для життя та здоров'я людини, тварин і рослин і не повинні завдавати шкоди особам, товарам та транспортним засобам.
3. Комісія має право приймати рекомендації щодо типових технічних вимог до окремих технічних засобів митного контролю, які використовуються митними органами.
4. Технічні засоби митного контролю можуть використовуватись митними органами при проведенні інших видів державного контролю (нагляду), що здійснюється митними органами відповідно до законодавства держав-членів.
5. Митний контроль щодо товарів, що переміщуються через митний кордон Союзу, може проводитись з використанням водних та повітряних суден митних органів.
Порядок використання водних та повітряних суден митних органів для проведення митного контролю встановлюється законодавством держав-членів.
Стаття 343. Митний супровід
1. Митні органи застосовують митний супровід з метою забезпечення перевезення товарів, що знаходяться під митним контролем, митною територією Союзу.
2. Митний супровід полягає у супроводі транспортних засобів, що перевозять товари, що знаходяться під митним контролем, або транспортних засобів, що перебувають під митним контролем.
3.Митний супровід здійснюється посадовими особами митних органів чи організаціями, визначеними відповідно до законодавства держав-членів.
4. Митні органи мають право застосовувати митний супровід:
1) під час перевезення товарів відповідно до митної процедури митного транзиту у таких випадках:
ненадання відповідно до статті 146 цього Кодексу забезпечення виконання обов'язку зі сплати ввізного мита, податків, спеціальних, антидемпінгових, компенсаційних мит або надання забезпечення виконання такого обов'язку у розмірі меншому, ніж розмір, визначений відповідно до статті 146 цього Кодексу;
неодноразове невиконання перевізником обов'язків при перевезенні товарів відповідно до митної процедури митного транзиту, яке було встановлено постановами про притягнення до адміністративної відповідальності, які вступили в законну силу, якщо хоча б одна із зазначених постанов не виконана;
невиконання перевізником у встановлений строк обов'язку зі сплати ввізного мита, податків, спеціальних, антидемпінгових, компенсаційних мит відповідно до статті 153 цього Кодексу;
інші випадки при виявленні ознак недотримання міжнародних договорів та актів, що становлять право Союзу, та (або) законодавства держав-членів;
2) під час перевезення іноземних товарів, які перебувають під митним контролем, коли відповідно до цього Кодексу такі товари можуть перевозитися митною територією Союзу без приміщення під митну процедуру митного транзиту.
5.Положення абзацу п'ятого підпункту 1 пункту 4 цієї статті не застосовуються, якщо декларантом товарів, які поміщаються під митну процедуру митного транзиту, виступає уповноважений економічний оператор, який має свідоцтво першого або третього типу.
6. У разі прийняття митним органом рішення про застосування митного супроводу митний орган інформує перевізника про прийняття такого рішення та організує митний супровід не пізніше ніж за 24 години з моменту прийняття такого рішення.
7. При митному супроводі транспортних засобів територією лише однієї держави-члена порядок організації митного супроводу встановлюється законодавством цієї держави-члена.
8. При митному супроводі транспортних засобів територіями двох і більше держав-членів порядок організації митного супроводу визначається міжнародним договором у межах Союзу.
9. Для цілей застосування абзацу третього підпункту 1 пункту 4 цієї статті обмін інформацією про постанови про притягнення перевізника до адміністративної відповідальності за невиконання ним обов'язків при перевезенні товарів відповідно до митної процедури митного транзиту та їх виконання здійснюється відповідно до міжнародного договору. у межах Союзу.
Стаття 344. Маршрут перевезення товарів
1. Маршрут перевезення товарів встановлюється митними органами з метою забезпечення контролю за перевезенням товарів, що знаходяться під митним контролем, митною територією Союзу.
2.Маршрут перевезення товарів встановлюється щодо товарів, поміщених під митну процедуру митного транзиту, або щодо товарів, що перебувають під митним контролем, коли відповідно до цього Кодексу такі товари можуть перевозитися митною територією Союзу без приміщення під митну процедуру митного транзиту.
3. Маршрут перевезення товарів встановлюється при перевезенні товарів автомобільним та водним транспортом, за винятком перевезення іноземних товарів водними суднами, у тому числі судами змішаного (річка - море) плавання, між морськими портами держави-члена та (або) держав-членів без заходу у внутрішні водні шляхи держави-члена та (або) держав-членів.
4. Маршрут перевезення товарів, встановлений щодо товарів, поміщених під митну процедуру митного транзиту, встановлюється митним органом відправлення на основі відомостей, зазначених у транспортних (перевізних) документах.
5. Зміна маршруту перевезення товарів, встановленого щодо товарів, поміщених під митну процедуру митного транзиту, перевізником допускається з дозволу митного органу відправлення або будь-якого митного органу, що перебуває шляхом його прямування, який доводиться до відома перевізника в електронній або письмовій формі.
6. У разі встановлення маршруту перевезення товарів щодо товарів, що перевозяться територією лише однієї держави-члена, митними органами можуть використовуватися інформаційні системи та технічні засоби митного контролю, які забезпечують дистанційний контроль за переміщенням транспортних засобів та дотриманням встановленого маршруту перевезення товарів.
7.Порядок здійснення митних операцій, пов'язаних із встановленням, зміною та дотриманням маршруту перевезення товарів, встановленого щодо товарів, поміщених під митну процедуру митного транзиту, визначається Комісією, а щодо товарів, що перебувають під митним контролем, коли відповідно до цього Кодексу такі товари можуть перевозитися митною територією Союзу без приміщення під митну процедуру митного транзиту, - законодавством держав-членів.
Стаття 345. Облік товарів, що знаходяться під митним контролем, та митних операцій, що здійснюються з ними
1. Митні органи ведуть облік товарів, що знаходяться під митним контролем, та митних операцій, що здійснюються з ними.
2. Порядок та форми ведення обліку товарів, що знаходяться під митним контролем, та митних операцій, що здійснюються з ними, встановлюються законодавством держав-членів про митне регулювання.
3. Законодавством держав-членів про митне регулювання може бути встановлено, що митні органи ведуть облік декларантів, а також випадки та порядок ведення такого обліку.
Стаття 346. Участь спеціаліста у проведенні митного контролю
1. При проведенні митного контролю митні органи у разі потреби можуть залучати для здійснення окремих дій незацікавленого в результатах таких дій спеціаліста, який має спеціальні знання та навички, необхідні для сприяння митним органам, у тому числі при застосуванні технічних засобів митного контролю.
Законодавством держав-членів може встановлюватись, що такі спеціалісти залучаються за рішенням митного органу, який оформлюється відповідно до такого законодавства.
2.Залучення особи як спеціаліста при проведенні митного контролю здійснюється на договірній основі.
3. Фахівець має право:
1) знайомитися з матеріалами, пов'язаними із здійсненням дій, у яких він бере участь;
2) ознайомлюватися з документами, що оформлюються за результатами вчинення дій, у яких він брав участь, і робити заяви чи зауваження з приводу вчинених ним дій, що підлягають занесенню до таких документів.
1) брати участь у вчиненні дій, що вимагають спеціальних знань та навичок, або здійснювати такі дії, давати пояснення з приводу вчинених ним дій;
2) засвідчити своїм підписом факт скоєння дій, зазначених у підпункті 1 цього пункту, їх зміст та результати.
5. Спеціаліст не повинен розголошувати, використовувати з іншою метою, передавати третім особам отриману їм інформацію, що становить комерційну, банківську, податкову або іншу таємницю, що охороняється законом, а також іншу конфіденційну інформацію, за винятком випадків, передбачених законодавством держав-членів.
6. Витрати, що виникли у митних органів у зв'язку із залученням спеціаліста, відшкодовуються за рахунок коштів особи, щодо діяльності та (або) товарів якої проводиться митний контроль, якщо під час проведення митного контролю виявлено порушення міжнародних договорів та актів у сфері митного регулювання та (або) законодавства держав-членів щодо митного регулювання. В інших випадках оплата таких послуг здійснюється за рахунок коштів бюджету держави-члена, митним органом якого здійснювався митний контроль.
Стаття 347Залучення фахівців та експертів з інших державних органів держав-членів для сприяння у проведенні митного контролю
1. Митні органи мають право залучати фахівців та експертів з інших державних органів держав-членів для сприяння у проведенні митного контролю.
Законодавством держав-членів може встановлюватись, що такі фахівці або експерти залучаються за рішенням митного органу, який оформлюється відповідно до такого законодавства.
2. Фахівці та експерти, які залучаються з інших державних органів держав-членів, не повинні розголошувати відомості, що становлять державну, комерційну, податкову, банківську та іншу таємницю (секрети), що охороняється законом, а також конфіденційну інформацію, що стосується учасників зовнішньоекономічної та іншої діяльності у сфері митної справи
3. Витрати, пов'язані із залученням фахівців та експертів з інших державних органів держав-членів, якщо виконана ними за дорученням митних органів робота не входить до кола їхніх службових обов'язків, відшкодовуються у порядку, визначеному пунктом 6 статті 346 цього Кодексу.
Стаття 348. Вантажні та інші операції щодо товарів та транспортних засобів, необхідні для проведення митного контролю
1.При проведенні митного контролю на вимогу митного органу декларант, власник складу тимчасового зберігання або митного складу, митний представник та (або) інша особа, яка має повноваження щодо товарів, зобов'язані зробити перевезення (транспортування), зважування або забезпечити визначення кількості товарів іншим способом, провести навантаження, розвантаження, перевантаження, виправлення пошкодженої упаковки, розтин упаковки, упаковку чи переупаковку товарів, які підлягають митному контролю, і навіть розтин приміщень, ємностей та інших місць, де знаходяться (можуть бути) такі товари.
2. Перевізник зобов'язаний сприяти здійсненню вантажних та інших операцій щодо товарів, які він перевозить (транспортує), та транспортних засобів, якими здійснюється перевезення (транспортування) таких товарів.
3. Вантажні та інші операції щодо товарів та транспортних засобів не повинні спричинити для митного органу будь-яких витрат.
Стаття 349. Митне спостереження
Посадові особи митних органів мають право здійснювати безпосереднє чи опосередковане спостереження, у тому числі з використанням технічних засобів, за товарами, у тому числі транспортними засобами, що є об'єктами митного контролю, та за здійсненням щодо їх вантажних та інших операцій, а також за фізичними особами, наступними через митний кордон Союзу та які перебувають у зоні митного контролю чи транзитній зоні міжнародного аеропорту.
Стаття 350. Перевірка наявності системи обліку товарів та ведення обліку товарів
1. З метою забезпечення дотримання вимог, встановлених цим Кодексом та (або) законодавством держав-членів, митні органи проводять перевірку:
1) наявності системи обліку товарів, що відповідає встановленим вимогам, в осіб, які претендують на включення до Реєстру уповноважених економічних операторів, реєстру осіб, які здійснюють діяльність у сфері митної справи, та в осіб, включених до таких реєстрів;
2) ведення обліку товарів особами, які здійснюють діяльність у сфері митної справи, уповноваженими економічними операторами та особами, які володіють та (або) користуються товарами, поміщеними під митні процедури, що передбачають ведення обліку товарів.
2. Порядок проведення перевірки наявності системи обліку товарів, яка відповідає встановленим вимогам, та ведення обліку товарів встановлюється відповідно до законодавства держав-членів.
Подібні статті
- Які форми митного контролю застосовуються обов'язково
- Які таблетки п'ють під час розладу кишечника
- Які форми проведення заходу
- Які предмети потрібно здавати під час вступу на стоматолога
- Які фізичні якості розвиваються у дітей під час ігор
- Як називаються нові особини які виникають під час розмноження
- Що відбувається під час тріпу
- Що зробив Горбачов під час розбудови