Овочі заняття для дошкільнят

Овочі заняття для дошкільнят

Овочі заняття для дошкільнят

Що входить до овочів?

Овочами можуть бути практично будь-які частини рослини, зокрема листя, плоди, квітки, коренеплоди, стебла, бульби, до них також зазвичай відносять гриби, що не є рослинами.

Що дають фрукти та овочі організму?

Вони є основним джерелом вітамінів та мінералів. Більшість з них багаті на вітаміни А, С, Е, фолієву кислоту, магній, цинк, фосфор та калій. Споживайте 400 г фруктів і овочів, це приблизно 5 порцій на день – вони стануть ефективною профілактикою ожиріння, діабету 2-го типу, серцево-судинних захворювань.

Цикли міні-занять на тему "Дітям про овочі" (конспекти)

Заняття "Овочі.Город."

Мета: збагачення уявлень дітей про овочі, місце їх вирощування, суттєві ознаки. Уточнення і розширення словника за темою «Овочі» - огірок, помідор, морква, буряк, ріпа, редиска, кабачок; рвати, носити, зрізати; круглий, довгий, зелений, червоний, жовтий. Удосконалення граматичної будови мовлення(утворення множини іменників). Активізація мовленнєвої діяльності дітей. Розвиток діалогічного мовлення, дихання, мислення, конструктивного праксиса, дрібної, загальної та артикуляційної моторики. Формування позитивної установки на участь в занятті, доброзичливих відношень, навичок співпраці.

Тема: овочі, город.

Мета: збагачення уявлень дітей про овочі, місце їх вирощування, суттєві ознаки. Уточнення і розширення словника за темою «Овочі» - огірок, помідор, морква, буряк, ріпа, редиска, кабачок; рвати, носити, зрізати; круглий, довгий, зелений, червоний, жовтий. Удосконалення граматичної будови мовлення(утворення множини іменників).

Активізація мовленнєвої діяльності дітей. Розвиток діалогічного мовлення, дихання, мислення, конструктивного праксиса, дрібної, загальної та артикуляційної моторики.

Формування позитивної установки на участь в занятті, доброзичливих відношень, навичок співпраці.

Обладнання: натуральні овочі (цілі і розрізані на частини), іграшковий грузовик, конверти з цілими і розрізними предметними картинками із зображенням овочів, опорні схеми для опису, письмове завдання за кількістю дітей, контейнер із простими олівцями.

Попередня робота. Екскурсія з батьками на ринок або до магазину
«Овочі – фрукти», на город, розглядання овочів, розучування вправи «Урожай».

Хід заняття

1. Організаційний момент (Формування позитивної установки дітей на участь у занятті. Повідомлення теми завдання. Розвиток діалогічного мовлення). Вчитель-логопед ввозить великий іграшковий грузовик з овочами. Діти зустрічають його, сидячи півколом на килимі. Логопед читає вірш :

- Діти, подивіться, що привіз нам грузовик?

- Де ростуть овочі? (На городі, на грядках, в теплиці, у парнику)

- Правильно. Сьогодні ми з вами будемо розглядати овочі і говорити про них.

Вчитель-логопед дістає із грузовика овочі по одному, пропонує дітям потрогати їх і розглянути, задає запитання. Використовую опорні схеми для опису.

- Яка вона? ( Вона довга, оранжева, гладенька.)

- Де вона росте? (На городі, на грядці).

глибокого вдиху). Логопед прибирає овочі у вантажівку та накриває її тканиною так, щоб вона не відволікала увагу дітей, дістає блюдо з нарізаними овочами.

- Ми розглянули овочі, а тепер давайте їх понюхаємо. Спочатку понюхаємо шматочки огірка. Погляньте, як нюхаю їх я. Логопед показує, як робиться глибокий вдих через ніс: плавно, повільно, без підйому плечей. Діти по черзі нюхають шматочки огірка. Потім логопед та діти по черзі нюхають цибулю, часник, кріп і запам’ятовують запахи.

- А тепер давайте перевіримо, чи запам’ятали ви, як пахнуть овочі. Логопед зав’язує очі по черзі дітям і пропонує нюхати овочі, слідкуючи за тим, щоб вони робили вдих вірно, без підйому плечей. Діти по черзі нюхають овочі і називають їх.

- Які ви молодці! Впізнали всі овочі за запахом!

Логопед прибирає блюдо з овочами і запрошує дітей до столу. Діти сідають на свої місця, логопед роздає дітям завдання.

- Ви розглянули та понюхали овочі, запам’ятали, як вони виглядають та пахнуть.

Погляньте, що намальовано у зошиті? (Помідор, огірок – контури)

- Послухайте вірш про помідор та огірок, а потім починайте штрихувати за зразком або обводять по контуру та розфарбовують помідор і огірок

Вчитель-логопед оцінює виконання завдання кожною дитиною.

  1. Вправа "Врожай" (Розвиток загальної моторики, координації мовлення з рухами, формування вміння ходити по колу у загальному для усіх темпі.

Розширення та уточнення дієслівного словника по темі "Овочі"). Логопед запрошує дітей стати на килимок та виконує вправи разом з ними, виразно та емоційно вимовляючи текст вірша:

На город ми підемо, Йдуть по колу, узявшись за руки.

Моркви натягаємо "Тягають": виконують нахили

Та картоплі накопаємо. "Копають": виконують рухи руками,

Зріжемо усю капусту, "Зрізають": однією рукою тримаючи

уявну голівку капусти, а другою з

уявленим ножем, підрізають

Круглу, соковиту і смачну. Малюють у повітрі коло три рази.

Щавлика нарвемо трішки "Рвуть": присідають і виконують, імітуючі хватальні рухи обома руками.

І вернемось по доріжці Йдуть по колу, узявшись за руки.

Логопед запрошує дітей на килимок, роздає їм конверти.

- Дістаньте з конвертів цілі картинки. Погляньте, які чудові

овочі на картинках. Назвіть їх.

- Тепер дістаньте такі ж, але розрізані на частини картинки. Візьміть їх,

спробуйте зібрати, щоб овочі стали цілими.

Діти виконують завдання. Логопед допомагає. В залежності від особливостей дітей картинки можуть бути розрізані на 3-4 частини, мати горизонтальний і вертикальний розріз.

7. Підсумок заняття (Оцінка праці дітей).

Логопед просить дітей прибрати картинки у конверти, а потім пропонує їм розповісти, чим вони займались, що їм сподобалось. Оцінюється діяльність кожної дитини.

Заняття: "Овочі та фрукти"

За допомогою дидактичних ігор, вправ, використовуючи техніку - мнемотехніки та кілець Луллія закріпити знання дітей про овочі та фрукти, розвивати зв'язне мовлення, вчити описувати овочі та фрукти, розширювати знання дітей про їх використання, місце, де вони ростуть, яку користь приносять.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Будь ласка, оцініть матеріал!

Аватар профіля

Аватар профіля

Аватар профіля

Аватар профіля

Аватар профіля

Аватар профіля

Служба підтримки (безкоштовно):

Адреса для листування: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, будинок 82, офіс 256

Перевірити офіційність документа можна за посиланням, увівши номер виданого документа. Перелік виданих документів про підвищення кваліфікації можна переглянути за посиланням.

© Усі матеріали, розміщені на сайті, створені авторами або розміщені користувачами, публікуються виключно з метою ознайомлення. Авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Часткове або повне копіювання матеріалів без дозволу авторів заборонено!


Подібні статті

Останні статті

Категорії