На якому рівні проводиться державна екологічна експертиза

На якому рівні проводиться державна екологічна експертиза



Федеральний закон "Про екологічну експертизу" від 23.11.1995 N 174-ФЗ (остання редакція)

Цей Федеральний закон регулює відносини в галузі екологічної експертизи, спрямований на реалізацію конституційного права громадян Російської Федерації на сприятливе навколишнє середовище у вигляді попередження негативних впливів господарської та іншої діяльності на навколишнє середовище.

(У ред. Федеральних законів від 22.08.2004 N 122-ФЗ, від 30.12.2008 N 309-ФЗ)

(Див. текст у попередній редакції)

  • Глава I. Загальні засади
    • Стаття 1. Екологічна експертиза
    • Стаття 2. Законодавство про екологічну експертизу
    • Стаття 3. Принципи екологічної експертизи
    • Стаття 4. Види екологічної експертизи
    • Стаття 5. Повноваження у сфері екологічної експертизи Президента Російської Федерації та федеральних органів державної влади
    • Стаття 6. Передача здійснення окремих повноважень Російської Федерації у сфері екологічної експертизи органам державної влади суб'єктів Російської Федерації
    • Стаття 6.1. Повноваження суб'єктів Російської Федерації у сфері екологічної експертизи
    • Стаття 7. Втратила чинність
    • Стаття 8. Втратила чинність
    • Стаття 9. Повноваження органів місцевого самоврядування міських округів та муніципальних районів у сфері екологічної експертизи
    • Стаття 10. Державна екологічна експертиза
    • Стаття 11. Об'єкти державної екологічної експертизи федерального рівня
    • Стаття 12. Об'єкти державної екологічної експертизи регіонального рівня
    • Стаття 13. Втратила чинність
    • Стаття 14. Порядок проведення державної екологічної експертизи
    • Стаття 15Експертна комісія державної екологічної експертизи
    • Стаття 16. Експерт державної екологічної експертизи
    • Стаття 17. Керівник експертної комісії державної екологічної експертизи
    • Стаття 18. Висновок державної екологічної експертизи
    • Стаття 19. Права громадян, громадських об'єднань та інших недержавних некомерційних організацій у сфері екологічної експертизи
    • Стаття 20. Суспільна екологічна експертиза
    • Стаття 21. Об'єкти суспільної екологічної експертизи
    • Стаття 22. Проведення суспільної екологічної експертизи
    • Стаття 23. Умови проведення суспільної екологічної експертизи
    • Стаття 24. Відмова у реєстрації заяви про проведення суспільної екологічної експертизи
    • Стаття 25. Висновок суспільної екологічної експертизи
    • Стаття 26. Права замовників документації, що підлягає екологічній експертизі
    • Стаття 27. Обов'язки замовників документації, що підлягає екологічній експертизі
    • Стаття 28. Фінансове забезпечення державної екологічної експертизи
    • Стаття 29. Фінансове забезпечення суспільної екологічної експертизи
    • Стаття 30. Види порушень законодавства України про екологічну експертизу
    • Стаття 31. Кримінальна відповідальність
    • Стаття 32. Адміністративна відповідальність
    • Стаття 33. Матеріальна відповідальність
    • Стаття 34. Цивільно-правова відповідальність
    • Стаття 35. Втратила чинність
    • Стаття 36. Міжнародні договори Російської Федерації
    • Стаття 36-1. Заключні положення
    • Стаття 37. Набрання чинності цим Законом
    • Стаття 38. Втратила чинність

    Федеральний закон від 23.11.1995 р. № 174-ФЗ

    Цей Федеральний закон регулює відносини в галузі екологічної експертизи, спрямований на реалізацію конституційного права громадян Російської Федерації на сприятливе навколишнє середовище у вигляді попередження негативних впливів господарської та іншої діяльності на навколишнє середовище. (У редакції федеральних законів від 22.08.2004 № 122-ФЗ; від 30.12.2008 № 309-ФЗ)

    ГЛАВА I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

    Стаття 1. Екологічна експертиза

    Екологічна експертиза - встановлення відповідності документів та (або) документації, що обґрунтовують плановану у зв'язку з реалізацією об'єкта екологічної експертизи господарську та іншу діяльність, вимогам у галузі охорони навколишнього середовища з метою запобігання негативному впливу такої діяльності на навколишнє середовище. (У редакції Федерального закону від 25.12.2023 № 673-ФЗ)

    (Стаття у редакції Федерального закону від 18.12.2006 № 232-ФЗ)

    Стаття 2. Законодавство про екологічну експертизу

    Законодавство про екологічну експертизу ґрунтується на відповідних положеннях Конституції Російської Федерації, Федерального закону "Про охорону навколишнього середовища" та складається з цього Федерального закону, які приймаються відповідно до нього законів та інших нормативних правових актів Російської Федерації, а також законів та інших нормативних правових актів суб'єктів Російської Федерації.

    (Стаття у редакції Федерального закону від 31.12.2005 № 199-ФЗ)

    Стаття 3. Принципи екологічної експертизи

    Екологічна експертиза ґрунтується на принципах:

    презумпції потенційної екологічної небезпеки будь-якої господарської та іншої діяльності;

    обов'язковість проведення державної екологічної експертизи до прийняття рішень щодо реалізації об'єкта екологічної експертизи;

    комплексності оцінки впливу на навколишнє середовище господарської та іншої діяльності та її наслідків; (У редакції Федерального закону від 30.12.2008 № 309-ФЗ)

    обов'язковості врахування вимог екологічної безпеки під час проведення екологічної експертизи;

    достовірності та повноти інформації, що подається на екологічну експертизу;

    незалежності експертів екологічної експертизи під час здійснення ними своїх повноважень у сфері екологічної експертизи;

    наукової обґрунтованості, об'єктивності та законності висновків екологічної експертизи;

    гласності, участі громадських об'єднань та інших недержавних некомерційних організацій, обліку громадської думки; (У редакції Федерального закону від 25.12.2023 № 681-ФЗ)

    відповідальності учасників екологічної експертизи та заінтересованих осіб за організацію, проведення, якість екологічної експертизи.

    Стаття 4. Види екологічної експертизи

    У Російській Федерації здійснюються державна екологічна експертиза та громадська екологічна експертиза.

    РОЗДІЛ ІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ, ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

    Стаття 5. Повноваження у сфері екологічної експертизи Президента Російської Федерації та федеральних органів державної влади

    1. Президент Російської Федерації забезпечує узгоджене функціонування та взаємодію органів державної влади в галузі екологічної експертизи.

    2. Федеральне Збори Російської Федерації забезпечує відповідність законодавчих актів Російської Федерації законодавству Російської Федерації про екологічну експертизу.

    3. Уряд Російської Федерації у сфері екологічної експертизи:

    затверджує порядок проведення державної екологічної експертизи;

    абзац; (Втратив чинність - Федеральний закон від 25.06.2012 № 93-ФЗ)

    здійснює заходи щодо забезпечення дотримання законів, а також щодо забезпечення прав громадян та юридичних осіб у галузі екологічної експертизи;

    щорічно звітує про свою діяльність у сфері екологічної експертизи перед Президентом Російської Федерації;

    визначає федеральний орган виконавчої влади у сфері екологічної експертизи, його функції та повноваження. (Доповнення абзацом - Федеральний закон від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    4. Органи судової влади Російської Федерації здійснюють свої повноваження у сфері екологічної експертизи відповідно до законодавства Російської Федерації.

    Стаття 6. Передача здійснення окремих повноважень Російської Федерації у сфері екологічної експертизи органам державної влади суб'єктів Російської Федерації

    1. Російська Федерація передає органам державної влади суб'єктів Російської Федерації здійснення наступних повноважень у сфері екологічної експертизи:

    прийняття нормативних правових актів у сфері екологічної експертизи об'єктів регіонального рівня з урахуванням специфіки екологічних, соціальних та економічних умов відповідного суб'єкта Російської Федерації;

    організація та проведення державної екологічної експертизи об'єктів регіонального рівня;

    абзац; (Втратив чинність - Федеральний закон від 11.06.2021 № 170-ФЗ)

    інформування населення про намічені та проведені екологічні експертизи та про їх результати.

    2.Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері природокористування, охорони навколишнього середовища та державної екологічної експертизи:

    1) вправі приймати нормативні правові акти з питань, що належать до сфери переданих повноважень, а також видавати методичні вказівки та інструктивні матеріали щодо їх здійснення виконавчими органами суб'єктів Російської Федерації, обов'язкові для виконання; (У редакції Федерального закону від 08.08.2024 № 232-ФЗ)

    2) встановлює зміст та форми подання звітності про здійснення переданих повноважень, у разі потреби встановлює цільові прогнозні показники;

    3) затверджує відповідно до правил, що встановлюються Урядом Російської Федерації, порядок здійснення контролю за ефективністю та якістю здійснення органами державної влади суб'єктів Російської Федерації переданих повноважень;

    4) здійснює контроль за нормативно-правовим регулюванням, що здійснюється органами державної влади суб'єктів Російської Федерації з питань переданих повноважень, з правом направлення обов'язкових для виконання приписів про відміну відповідних нормативних правових актів або про внесення до них змін;

    5) вносить до Уряду Російської Федерації пропозиції, підготовлені відповідно до підпункту 2 пункту 3 цієї статті, про вилучення переданих повноважень у органів державної влади суб'єктів Російської Федерації.

    (Пункт у редакції Федерального закону від 24.04.2020 № 147-ФЗ)

    21.Керівник федерального органу виконавчої, зазначеного у пункті 2 цієї статті, користується правами, встановленими пунктом 7 частини 2 статті 45 Федерального закону від 21 грудня 2021 № 414-ФЗ "Про загальні принципи організації публічної влади в суб'єктах Російської Федерації". (Додаток пунктом – Федеральний закон від 24.04.2020 № 147-ФЗ) (У редакції Федерального закону від 08.08.2024 № 232-ФЗ)

    3. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з контролю та нагляду у сфері природокористування, охорони навколишнього середовища та державної екологічної експертизи:

    1) здійснює контроль за ефективністю та якістю здійснення органами державної влади суб'єктів Російської Федерації переданих повноважень з правом спрямування приписів про усунення виявлених порушень, а також уявлень про притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, відповідальних за невиконання чи неналежне виконання переданих повноважень;

    2) у разі невиконання або неналежного виконання органами державної влади суб'єкта Російської Федерації переданих повноважень, підтвердженому результатами перевірки (перевірок), проведеної (проведених) у рамках контролю за ефективністю та якістю здійснення органами державної влади суб'єкта Російської Федерації переданих повноважень, а також в інших випадках , встановлених федеральними законами, готує та подає до федерального органу виконавчої, зазначений у пункті 2 цієї статті, пропозиції про вилучення переданих повноважень в органів державної влади суб'єкта Російської Федерації.

    (Пункт у редакції Федерального закону від 24.04.2020 № 147-ФЗ)

    4.Вища посадова особа суб'єкта Російської Федерації або керівник вищого виконавчого органу суб'єкта Російської Федерації: (У редакції Федерального закону від 08.08.2024 № 232-ФЗ)

    1) самостійно призначає на посаду та звільняє з посади керівників виконавчих органів суб'єкта Російської Федерації, які здійснюють передані повноваження; (У редакції Федерального закону від 08.08.2024 № 232-ФЗ)

    2) затверджує структуру виконавчих органів суб'єкта Російської Федерації у сфері екологічної експертизи; (У редакції федеральних законів від 24.04.2020 № 147-ФЗ, від 08.08.2024 № 232-ФЗ)

    3) самостійно організує діяльність із здійснення переданих повноважень відповідно до федеральним законодавством та нормативними правовими актами, передбаченими пунктом 2 цієї статті;

    4) забезпечує своєчасне подання до уповноваженого органу звітності за встановленою формою про здійснення переданих повноважень, про досягнення цільових прогнозних показників у разі їх встановлення, екземплярів нормативних правових актів, які приймаються органами державної влади суб'єкта Російської Федерації з питань переданих повноважень.

    5. Здійснення зазначених у пункті 1 цієї статті повноважень Російської Федерації у сфері екологічної експертизи передається органам державної влади суб'єктів Російської Федерації без надання субвенцій із федерального бюджету. При реалізації зазначених повноважень із замовника документації, що підлягає державній екологічній експертизі, стягується збір у розмірі, визначеному відповідно до статті 28 цього Закону. (У редакції Федерального закону від 07.05.2013 № 104-ФЗ)

    (Стаття у редакції Федерального закону від 31.12.2005 № 199-ФЗ)

    Стаття 61. Повноваження суб'єктів Російської Федерації у сфері екологічної експертизи

    До повноважень суб'єктів Російської Федерації в галузі екологічної експертизи належать:

    одержання від відповідних органів інформації про об'єкти екологічної експертизи, реалізація яких може чинити прямий чи опосередкований вплив на навколишнє середовище в межах території відповідного суб'єкта Російської Федерації;

    делегування експертів для участі як спостерігачів у засіданнях експертних комісій державної екологічної експертизи об'єктів екологічної експертизи у разі реалізації цих об'єктів на території відповідного суб'єкта Російської Федерації та у разі можливого впливу на навколишнє середовище в межах території відповідного суб'єкта Російської Федерації господарської та іншої діяльності, що намічається іншим суб'єктом Російської Федерації.

    (Доповнення статтею - Федеральний закон від 31.12.2005 № 199-ФЗ)

    (Стаття втратила чинність - Федеральний закон від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    (Стаття втратила чинність - Федеральний закон від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    Стаття 9. Повноваження органів місцевого самоврядування міських округів та муніципальних районів у сфері екологічної експертизи

    (Найменування у редакції Федерального закону від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    1. До повноважень органів місцевого самоврядування міських округів та муніципальних районів у галузі екологічної експертизи на відповідній території відносяться: (У редакції Федерального закону від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    делегування експертів для участі як спостерігачів у засіданнях експертних комісій державної екологічної експертизи об'єктів екологічної експертизи у разі реалізації цих об'єктів на відповідній території та у разі можливого впливу на навколишнє середовище господарської та іншої діяльності, що намічається іншою адміністративно-територіальною одиницею; (У редакції Федерального закону від 30.12.2008 № 309-ФЗ)

    прийняття та реалізація у межах своїх повноважень рішень з питань екологічної експертизи на підставі результатів громадських обговорень, опитувань, референдумів, заяв громадських об'єднань та інших недержавних некомерційних організацій, інформації про об'єкти екологічної експертизи; (У редакції Федерального закону від 25.12.2023 № 681-ФЗ)

    організація громадських обговорень, проведення опитувань, референдумів серед населення про намічувану господарську та іншу діяльність, що підлягає екологічній експертизі;

    організація на вимогу населення громадських екологічних експертиз;

    інформування федеральних органів виконавчої влади в галузі екологічної експертизи про намічувану господарську та іншу діяльність на території відповідного муніципального освіти; (У редакції Федерального закону від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    інформування органів прокуратури, федеральних органів виконавчої влади в галузі охорони навколишнього середовища та органів державної влади суб'єктів Російської Федерації про початок реалізації об'єкта екологічної експертизи без позитивного висновку державної екологічної експертизи; (У редакції федеральних законів від 22.08.2004 № 122-ФЗ; від 30.12.2008 № 309-ФЗ)

    здійснення відповідно до законодавства Російської Федерації інших повноважень у цій галузі.

    2. Органи місцевого самоврядування міських округів та муніципальних районів мають право: (У редакції Федерального закону від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    отримувати від відповідних державних органів необхідну інформацію про об'єкти екологічної експертизи, реалізація яких може впливати на навколишнє середовище в межах території відповідної муніципальної освіти, та про результати проведення державної екологічної експертизи та суспільної екологічної експертизи; (У редакції Федерального закону від 30.12.2008 № 309-ФЗ)

    направляти в письмовій формі федеральним органам виконавчої влади в галузі екологічної експертизи аргументовані пропозиції щодо екологічних аспектів реалізації наміченої господарської та іншої діяльності. (У редакції Федерального закону від 22.08.2004 № 122-ФЗ)

    РОЗДІЛ ІІІ. ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА

    Стаття 10. Державна екологічна експертиза

    Державна екологічна експертиза організується та проводиться федеральним органом виконавчої влади в галузі екологічної експертизи та органами державної влади суб'єктів Російської Федерації у порядку, встановленому цим Федеральним законом, іншими нормативними правовими актами Російської Федерації, законами та іншими нормативними правовими актами суб'єктів Російської Федерації.

    (Стаття у редакції Федерального закону від 31.12.2005 № 199-ФЗ)

    Стаття 11. Об'єкти державної екологічної експертизи федерального рівня

    1. Об'єктами державної екологічної експертизи федерального рівня є такі документи та (або) документація:

    1) проектна документація об'єктів капітального будівництва, будівництво, реконструкцію яких передбачається здійснювати в межах особливо охоронюваних природних територій федерального значення, за винятком об'єктів соціальної інфраструктури, перелік яких встановлюється Урядом Російської Федерації, які не належать відповідно до законодавства у сфері охорони навколишнього середовища до об'єктів I, II категорій і будівництво, реконструкцію яких передбачається здійснювати в населених пунктах, зазначених у Федеральному законі від 14 березня 1995 року № 33-ФЗ "Про природні території, що особливо охороняються";

    2) проектна документація особливо небезпечних, технічно складних та унікальних об'єктів, об'єктів оборони країни та безпеки держави, будівництво, реконструкцію яких передбачається здійснювати у межах особливо охоронюваних природних територій регіонального та місцевого значення, у випадках, якщо будівництво, реконструкція таких об'єктів у межах особливо охоронюваних природних територій допускаються федеральними законами та законами суб'єктів Російської Федерації;

    3) проектна документація об'єктів капітального будівництва, що використовуються для утилізації твердих комунальних відходів як відновлюване джерело енергії (вторинних енергетичних ресурсів), проектна документація об'єктів капітального будівництва, що належать відповідно до законодавства Російської Федерації в галузі поводження з відходами виробництва та споживання до об'єктів знешкодження та (або) об'єкти розміщення відходів виробництва та споживання, а також проекти рекультивації земель, які використовувалися для розміщення відходів виробництва та споживання, у тому числі які не призначалися для розміщення відходів виробництва та споживання;

    4) проектна документація штучних земельних ділянок, створення яких передбачається здійснювати на водних об'єктах, що у власності Російської Федерації;

    5) проектна документація об'єктів капітального будівництва, що належать відповідно до законодавства в галузі охорони навколишнього середовища до об'єктів I категорії, за винятком проектної документації бурових свердловин, що створюються на земельній ділянці, наданій користувачеві надр та необхідної для регіонального геологічного вивчення, геологічного вивчення, розвідки та видобуток

    На якому рівні проводиться державна екологічна експертиза

    (Див. текст у попередній редакції)

    1.Державна екологічна експертиза об'єктів, зазначених у статтях 11 та 12 цього Федерального закону, у тому числі повторна, проводиться за умови відповідності форми та змісту документів, що подаються замовником, та (або) документації вимогам цього Федерального закону та за наявності у складі документів та (або) документації , що підлягають експертизі, з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 6 цієї статті:

    документів та (або) документації, що підлягають державній екологічній експертизі відповідно до статей 11 і 12 цього Федерального закону, в обсязі, визначеному в установленому порядку, та містять матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище господарської та іншої діяльності, що підлягає державній екологічній експертизі;

    позитивних висновків та (або) документів погоджень виконавчих органів державної влади, одержуваних у встановленому законодавством України порядку;

    висновків федеральних органів виконавчої по об'єкту державної екологічної експертизи у разі його розгляду зазначеними органами та висновків суспільної екологічної експертизи у разі її проведення;

    матеріалів обговорень об'єкта державної екологічної експертизи з громадянами, громадськими об'єднаннями та іншими недержавними некомерційними організаціями, юридичними особами, організованими органами місцевого самоврядування, органами державної влади суб'єктів Російської Федерації.

    Перелік документації, документів, матеріалів та висновків, що подаються у складі документів та (або) документації на державну екологічну експертизу з об'єктів державної екологічної експертизи, встановлюється федеральним органом виконавчої влади, який здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері природокористування, охорони довкілля та державної екологічної експертизи.

    2. Федеральний орган виконавчої влади в галузі екологічної експертизи та органи державної влади суб'єктів Російської Федерації самостійно запитують документи та (або) документацію, зазначені в абзацах третьому та четвертому пункту 1 цієї статті (відомості, що містяться в них), з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 6 цієї статті, у федеральних органах виконавчої влади, органах державної влади суб'єктів Російської Федерації, органах місцевого самоврядування та підвідомчих державним органам або органам місцевого самоврядування організаціям, якщо зазначені документи та (або) документація (відомості, що містяться в них) перебувають у розпорядженні таких органів або організацій та особа, яка подала на експертизу документи та (або) документацію, не подала зазначені документи та ( або) документацію з власної ініціативи.

    3.При проведенні державної екологічної експертизи об'єкта державної екологічної експертизи, зазначеного у підпункті 21 пункту 1 статті 11 цього Закону, у тому числі повторної, не потрібні організація та проведення обговорень зазначеного об'єкта державної екологічної експертизи з громадянами, громадськими об'єднаннями та іншими недержавними некомерційними організаціями, юридичними особами, а також подання у складі документів та (або) документації, матеріалів таких обговорень, що підлягають державній екологічній експертизі.

    4. Державна екологічна експертиза об'єктів, зазначених у підпунктах 1 - 11 пункту 1 статті 11 та підпункті 4.2 статті 12 цього Федерального закону, у тому числі повторна, може проводитись відповідно до передбаченого Містобудівним кодексом Російської Федерації та затвердженим Урядом Російської Федерації порядком проведення державної експертизи проектної документації та державної екологічної експертизи проектної документації за принципом "одного вікна".

    Документи та (або) документація, необхідні для проведення державної екологічної експертизи, у разі, зазначеному в абзаці першому цього пункту, у тому числі повторної, подаються в електронній формі (за винятком випадків, якщо документи та (або) документація, необхідні для проведення державної екологічної експертизи проектної документації, державної експертизи проектної документації, містять відомості, що становлять державну таємницю, та (або) належать до службової інформації обмеженого поширення) одночасно з документами та (або) документацією, необхідними для проведення державної експертизи проектної документації, за умови відповідності форми та змісту направляються на державну екологічну експертизу документів та (або) документації вимогам цього Федерального закону та за наявності їх у складі, передбаченому пунктом 1 цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 6 цієї статті.

    5. При направленні на державну екологічну експертизу об'єктів державної екологічної експертизи, зазначених у підпункті 4 пункту 1 статті 11 цього Федерального закону, правами та обов'язками відповідно до статей 26 та 27 цього Федерального закону володіє особа, з якою укладено державний або муніципальний контракт на підготовку проектної документації штучної земельної ділянки або укладено договір про створення штучної земельної ділянки

    6.Замовник має право подати документи та (або) документацію на державну екологічну експертизу до завершення громадських обговорень об'єкта державної екологічної експертизи, за винятком проведення державної екологічної експертизи документів та (або) документації, що обґрунтовують господарську та іншу діяльність у галузі аквакультури, віднесених до об'єктів державної екологічної експертизи. федерального рівня відповідно до підпункту 11 пункту 1 статті 11 цього Федерального закону, за умови подання документів та (або) документації, передбачених абзацами другим та п'ятим пункту 1 цієї статті (у разі доопрацювання таких документів та (або) документації), не пізніше ніж за двадцять робочих днів до дня закінчення строку проведення державної екологічної експертизи.

    У разі неподання таких документів та (або) документації замовником у строк, передбачений абзацом першим цього пункту, федеральний орган виконавчої влади в галузі екологічної експертизи або орган державної влади суб'єкта Російської Федерації, який організовує проведення державної екологічної експертизи, відмовляє у проведенні державної екологічної експертизи. При цьому кошти, сплачені відповідно до пункту 7 цієї статті, поверненню не підлягають.

    7. Державна екологічна експертиза, у тому числі яка проводиться за принципом "одного вікна" відповідно до пункту 4 цієї статті, проводиться за умови її попередньої оплати замовником документів та (або) документації, що підлягають державній екологічній експертизі, у повному обсязі та в порядку, встановлюваному федеральним органом виконавчої влади у сфері екологічної експертизи.

    8.Початок терміну проведення державної екологічної експертизи (за винятком державної екологічної експертизи, що проводиться за принципом "одного вікна" відповідно до пункту 4 цієї статті) встановлюється не пізніше ніж через п'ять робочих днів після її оплати та приймання комплекту необхідних документів та (або) документації, відповідних вимог пунктів 1, 6 та 7 цієї статті.

    Початок терміну проведення державної екологічної експертизи, що проводиться за принципом "одного вікна" відповідно до пункту 4 цієї статті, у тому числі повторної, встановлюється відповідно до передбаченого Містобудівним кодексом Російської Федерації та затвердженого Урядом Російської Федерації порядку проведення державної експертизи проектної документації та державної екологічної експертизи проектної документації за принципом "одного вікна".

    Початок терміну проведення державної екологічної експертизи не змінюється у разі, якщо федеральний орган виконавчої влади в галузі екологічної експертизи та органи державної влади суб'єктів Російської Федерації вимагають необхідні для проведення державної екологічної експертизи документи та (або) документацію (відомості, що містяться в них) самостійно.

    9.Термін проведення державної екологічної експертизи, якщо інше не передбачено федеральним законом, не повинен перевищувати сорок два робочі дні, за винятком терміну проведення державної екологічної експертизи документів та (або) документації, що обґрунтовують господарську та іншу діяльність у галузі аквакультури, віднесених до об'єктів державної екологічної експертизи федерального рівня відповідно до підпункту 11 пункту 1 статті 11 цього Федерального закону, який не повинен перевищувати двадцять робочих днів. Термін проведення державної екологічної експертизи може бути продовжено на двадцять робочих днів за заявою замовника.

    10. Державна екологічна експертиза проводиться експертною комісією, утвореною федеральним органом виконавчої влади у сфері екологічної експертизи чи органами державної влади суб'єктів Російської Федерації щодо екологічної експертизи конкретного об'єкта.

    11. Проведення державної екологічної експертизи має здійснюватися відповідно до статей 15, 16 та 17 цього Федерального закону, а також відповідно до інших нормативних правових актів Російської Федерації.

    12. Результатом проведення державної екологічної експертизи є висновок державної екологічної експертизи, що відповідає вимогам статті 18 цього Закону.

    13.У разі внесення у процесі проведення державної екологічної експертизи змін до документів та (або) документації, що є об'єктом такої експертизи, зазначені документи та (або) документація мають бути подані до федерального органу виконавчої влади в галузі екологічної експертизи або органу державної влади суб'єкта Російської Федерації не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дня завершення експертизи, визначеного відповідно до цього Закону.

    14. Проведення державної екологічної експертизи не вимагається:

    1) у разі внесення змін до проектної документації об'єкта капітального будівництва, яка отримала позитивний висновок державної екологічної експертизи, якщо такі зміни внесені в період строку дії позитивного висновку державної екологічної експертизи або під час будівництва, реконструкції об'єкта капітального будівництва у строк не більше п'яти років з дати закінчення строку дії позитивного висновку державної екологічної експертизи, за умови, що будівництво, реконструкція такого об'єкта розпочаті в період строку дії позитивного висновку державної екологічної експертизи та зміни, що вносяться, не спричинять:

    збільшення рівня впливу на навколишнє середовище, визначеного в ході проведення оцінки впливу на навколишнє середовище під час підготовки проектної документації об'єкта капітального будівництва, що отримала позитивний висновок державної екологічної експертизи, та (або) виникнення впливу на навколишнє середовище, не виявленого в ході проведення оцінки впливу на навколишнє середовище середу під час підготовки проектної документації об'єкта капітального будівництва, яка отримала позитивний висновок державної екологічної експертизи, у разі зміни розташування, конструктивних, об'ємно-планувальних, технологічних рішень об'єкта капітального будівництва, а також у разі зміни складу заходів щодо охорони навколишнього середовища;

    зміни видів (переліку) забруднюючих речовин, що надходять у навколишнє середовище під час експлуатації об'єкта капітального будівництва, за винятком випадків припинення надходження однієї або кількох забруднюючих речовин до навколишнього середовища;

    збільшення обсягу та (або) маси викидів та (або) скидів хоча б однієї із забруднюючих речовин у навколишнє середовище при експлуатації об'єкта капітального будівництва;

    зміни складу, фізичних та хімічних властивостей відходів виробництва та споживання, що утворюються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та (або) розміщуються при експлуатації об'єкта капітального будівництва, за винятком випадків припинення діяльності, пов'язаної з утворенням, обробкою, утилізацією, знешкодженням та (або) розміщенням одного або декількох видів відходів виробництва та споживання;

    збільшення кількості відходів виробництва та споживання, що утворюються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та (або) розміщуються при експлуатації об'єкта капітального будівництва;

    2) щодо проекту технічної документації на технологію, що отримав позитивний висновок державної екологічної експертизи, відомості про який містяться в реєстрі виданих висновків державної екологічної експертизи, ведення якого здійснюється відповідно до затвердженого Урядом Російської Федерації порядку проведення державної екологічної експертизи, за винятком випадків реалізації такої технології з відступами від проекту технічної документації на технологію, що отримав позитивний висновок державної екологічної експертизи, та (або) внесення змін до проекту технічної документації на технологію, що отримав позитивний висновок державної екологічної експертизи, що спричинило збільшення рівня впливу на навколишнє середовище, визначеного в ході проведення оцінки впливу на навколишнє середовище під час підготовки такого проекту технічної документації, та (або) виникнення впливу на навколишнє середовище, не виявленого в ході проведення оцінки впливу на навколишнє середовище під час підготовки такого проекту технічної документації.

    Підтвердження відповідності змін, що вносяться до проектної документації, вимогам підпункту 1 цього пункту затверджується головним інженером проекту, який здійснює підготовку змін до проектної документації об'єкта капітального будівництва.Підтвердження відповідності змін, що вносяться до проекту технічної документації, вимогам підпункту 2 цього пункту затверджується особою, яка здійснює підготовку змін до проекту технічної документації на технологію.

    Форма та зміст зазначеного підтвердження встановлюються федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері природокористування, охорони навколишнього середовища та державної екологічної експертизи.

Подібні статті

Останні статті

Категорії