квіткова рослина має спорангій

квіткова рослина має спорангій

Квіткова рослина має спорангій






(Примітка: у квіткових рослин спорангії наявні, але вони значно зменшені - до розмірів однієї клітини. Це пилковий мішок та насінні зачатки.4 квіт. 2022 р.



Що характерно для квіткових рослин?



Найважливіша особливість квіткових рослин — наявність спеціалізованого органу, квітки, що бере на себе функції розмноження і залучення агентів запилення. Квіткові рослини формують свої насінні зачатки в порожнині зав'язі, яка утворена зрощенням колись відкритого плодолистка.



Що є спільного у папоротей і мохів?



Риси подібності: усіх відносять до вищих рослин, багатоклітинні, мають органи і тканини.



Який тип кореневої системи у покритонасінних?



коренева система мичкувата; квітки переважно без справжньої оцвітини (осоки, злаки); більшість однодольних — вітрозапильні рослини; плід має ендосперм, який містить поживні речовини.





Спорангій — Вікіпедія

Спорангій — орган нестатевого розмноження водоростей, рослин і грибів, в якому утворюються спори. Він може складатися з однієї клітини або бути багатоклітинним. Всі рослини, гриби, а також багато інших видів утворюють спорангій на деяких стадіях свого життєвого циклу. … See more


Урок "Практична робота №3. Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин"



Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про основні особливості бу­дови, біології і розповсюдження мохів, папоротей та покритонасінних рослин, формувати науковий світогляд учнів і розуміння процесу поступового розвитку рослин на Землі від простих форм до високоорганізованих і високоадаптованих до життя на суші; значення цих знань для вивчення біології рослин, їх практичного використання, збере­ження та охорони; продовжити формування умінь і навичок виконувати практичну роботу, порівнювати, вста­новлювати риси подібності й відмінності між групами рослин, робити від­повідні висновки, пояснювати більш високу організацію покритонасінних; виховувати розуміння значущості рослин, прагнення охороняти й берегти їх та естетичне сприйняття природи.



Тема: Практична робота №3 . Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин



Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про основні особливості бу ­ дови, біології і розповсюдження мохів, папоротей та покритонасінних рослин, формувати науковий світогляд учнів і розуміння процесу поступового розвитку рослин на Землі від простих форм до високоорганізованих і високоадаптованих до життя на суші; значення цих знань для вивчення біології рослин, їх практичного використання, збере ­ ження та охорони; продовжити формування умінь і навичок виконувати практичну роботу, порівнювати, вста ­ новлювати риси подібності й відмінності між групами рослин, робити від ­ повідні висновки, пояснювати більш високу організацію покритонасінних; виховувати розуміння значущості рослин, прагнення охороняти й берегти їх та естетичне сприйняття природи.



Обладнання й матеріали: підручник, робочий зошит



Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок



ХІД УРОКУ



І. Організаційний момент



Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку .



ІІ. А ктуалізація опор ­ них знань учнів



- Які рослини називають вищими?



- В чому особливість вищих спорових рослин?



- Які рослини належать до вищих спорових?



- В чому особливість будови мохів?



- Що переважає в їх життєвому циклі?



- Чому, будучи вищими рослинами, мохи не стали панівними на планеті?



- Як розмножуються папороті?



- Що переважає в їх життєвому циклі?



- Які рослини називають насінними?



- Які насінні рослини вам відомі?



- В чому особливість голонасінних рослин?



- Чим покритонасінні рослини відрізняються від голонасінних?



- Що переважає в їх життєвому циклі?



- Який зв'язок існує між розвитком рослин і переважанням спорофіту над гаметофітом?



- Як розвиваються вегетативні органи у різних груп рослин?



2) Робота з таблицями:



- Покажіть, які вегетативні органи розвинені в мохів.



- Розкажіть про життєвий цикл мохів на прикладі зозулиного льону.



- Покажіть, яку будову мають папороті.



- Розкажіть про життєвий цикл папоротей на прикладі щитника чоловічого.



- Розкажіть, який життєвий цикл властивий голонасінним.



- Покажіть, яку будову мають покритонасінні.



- Порівняйте особливості будови гаметофіту голо- і покритонасінних.



ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.



Виконання п рактичної роботи 3. Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин. (підручник І.Костіков стр.209)



І. Ознайомлення з будовою тіла основного фотосинтезуючого покоління моху, папороті та квіткових рослин



ІІ. Заповнення підсумкової таблиці результатів дослідження.



Результати досліджень впишіть у таблицю. Для цього органи, наявні у даної рослини, позначте знаком «+», а відсутні – знаком «-»



Органи рослини



(зозулин льон)



(щитник чоловічий)



Квіткова рослина






Related

Категорії