Ціна: від 25 грн

Наявність: так

У природі макрогнатус мешкає у водоймах Бірми, Індії і Таїланду.

У цього рухливого та витонченого виду лисяча мордочка, за формою ця рибка відмінна від звичайних акваріумних видів. Тіло, як у вугра, в довжину сильно витягнуте (відношення довжини тіла до висоти складає 10: 1). Макрогнатус – це рибка, що володіє кавово-бежевими тонами з вигадливими блискучими світлими смугами, а ще у  неї світле черевце.

По всьому її тілу проходить поздовжня світла смуга, а по голові та тілу розкидані блискучі жовті краплі та поперечні штрихи. Плавники пофарбовані в червоний колір. Спинний плавець прикрашають чорні павині вічка окантовані золотом. У самок на просвіті видно ікру. Дорослі самки більші за струнких самців. У довжину ці красуні досягають 38 см.

Макрогнатуса бажано містити в просторому акваріумі, в якому буде достатнє число укриттів, висаджені акваріумні рослини та чиста вода. В якості ґрунту використовують крупний пісок. Найчастіше ці акваріумні рибки закопуються в ґрунт і висовують з нього тільки ніс, тому в землі не повинно бути камінчиків з гострими краями. Якщо риби позбавлені такої можливості, у них можуть початися шкірні захворювання: у макрогнатусів виробляється велика кількість слизу, який вони при зариванні в ґрунт обтирають об каміння; якщо ж риби не можуть пройти процедуру, слиз накопичуєтьсяб викликає подразнення та запалення шкірного покриву.

Риби можуть вилазити по трубках, проводах обладнання та кутах акваріуму, тому не забувайте щільно закривати ємність. Бажано в воду вносити добавки морської солі з розрахунку на 100 л води 3-4 столові ложки. Ці рибки харчуються всіма можливими видами живого корму.