Ціна: від 100 грн

Наявність: так

Боція-клоун – це, безумовно, одна з найкрасивіших акваріумних риб з Азії. Вона має потрійне забарвлення, що надає їм дивовижний вигляд. Ці рибки ведуть переважно нічний спосіб життя, а вдень ховаються в різних укриттях.

Боція-клоун – яскрава територіальна рибка сімейства В`юнові. Окрас цього  виду є дуже оригінальний: по оранжево-коричневому тілу рибки проходять три широкі чорні смуги. Плавники пофарбовані в червоний та чорний кольори. Під очима боції розташовані гострі шипи, які стають помітні в стресових ситуаціях.

Для утримання боції необхідний акваріум ємністю від 100 літрів, в меншому обсязі рибки просто не виростуть більше 10 см. У великому акваріумі боція-клоун спокійно може досягти 15 сантиметрової довжини. Обов’язковою умовою є аерація та фільтрація води в акваріумі, а також її щотижнева підміна на 30% об’єму.

Містити боції краще зграйками з 5-7 рибок. Крім того, у вашому акваріумі має бути достатня кількість різних укриттів, а по можливості  і великі зарості рослин. Це дасть можливість утримувати разом з клоунами інших рибок. Боції – рибки мирні, але в обмежених умовах, без укриттів та рослин, вони стають забіякуватими.

У їжі боціі невибагливі, їдять все: живий, сухий та заморожений корм. Ці рибки проводять все життя в придонних зонах, корм беруть в нижніх шарах і з дна, тому якщо будете купувати сухий корм, то обов’язково швидко потопаючий. У магазинах в даний час легко знайти спеціальний корм для В`юнових. А ще пам’ятайте, що боції люблять ласувати равликами, тому іноді можна робити їм свято, даючи улюблені ласощі.