Ціна: від 20 грн

Наявність: так

Акантофтальмус Кюля поширений у Південно-Східній Азії, а саме в Індонезії, Малайзії та Борнео. Найчастіше їх можна побачити у дрібних прісноводних водоймах із слабопроточною або стоячою водою, з м’яким ґрунтом.

Формою свого тіла акантофтальмус Кюля схожий на вугра. Тіло змієподібне, злегка стисле з боків, плавці дрібні. Спинний плавець розташований далеко в задній частині тіла – далі середини спини. Маленькі очі захищені прозорою шкіркою, під кожним оком розташований роздвоєний шип. Поза сезоном розмноження відрізнити самців та самок досить важко. Готова до нересту самка сильно гладшає і через черевце просвічує зелену ікру.

Забарвлення тіла акантофтальмуса прикрашено 6 – 20 поперечними темними смугами. Основний фон тіла може коливатися від оранжево-жовтого до рожевого. А ось нижня частина черевця и світліша.

Для правильного розвитку рибки їй підійде будь-який ґрунт, в якому можна ритися та зариватися, мова йде про дрібний пісочок, невеликий обкатаний гравій або виварений торф.

З рослин краще обирати чагарники живих рослин, в тому числі плаваючих, що створюють затемнені ділянки в акваріумі. Щоб рибка мала чим зайнятися їй необхідно безліч укриттів – корчі, печери, зарості рослин.

Акант охоче їсть живі (трубочник, мотиль), заморожені та сухі корми. У раціон необхідно додавати (до 20%) рослинних кормів. Іноді поїдають дрібних равликів, ікру та мальків. Корм слід давати перед вимиканням освітлення в акваріумі.