Ціна: від 70 грн

Наявність: так

Чорна ножетілка мешкає в повільно-текучих і зарослих водоймищах верхньої і середньої частини басейну річки Амазонка (Перу, Болівія, Колумбія, Бразилія). Відноситься до слабоелектричних риб.

Чорна ножетілка має подовжене тіло без луски, яке поступово звужується до хвоста. Лінія черева гостра. Голова велика, рот кінцевий. Біля хвостового стебла знаходиться орган, випромінюючий слабкі електричні імпульси, за допомогою яких аптеронотус захищається і орієнтується в каламутній воді у пошуках їжі. Спинний і черевні плавники відсутні.

У денний час ховається в укритті і виходить з нього тільки під час годування. Між дорослими самцями часто бувають сутички за територію, тому краще всього тримати чорних ножів поодинці. Якщо ви все ж таки придбали більш ніж одну особину, то бажано забезпечити їм в акваріумі багато укриттів.

Тримати чорну ножетілку потрібно в акваріумі об’ємом від 200 літрів з великою кількістю укриттів (камені і споруди з них, корчі), заростів рослин.

Необхідна фільтрація (краще всього використовувати торф’яний фільтр), високий рівень аерації та щотижнева підміна до 35-40 % об’єму води.

Чорний ніж в природних умовах харчується личинками комах і мальками риб. У акваріумі охоче поїдає заморожені корми (мотиль, трубочник, креветки, кальмара та ін.). Дуже не просто, але все-таки можна привчити його до штучного корму.