Ціна: від 40 грн

Наявність: так

Чорнополоса цихліда вперше була описана у 1867 році, тоді ж було досліджено, що проживає вона в водоймах Гватемали, а саме озера Аматітлан та Атитлан, а також  Нікарагуа, Гондурас, Коста-Ріка, Панама.

Ця рибка має високе сплюснене з боків продовгасте тіло. Довжина тіла самця в природі може досягати 15 сантиметрів, а самка зазвичай на половину коротша. Акваріумні рибки  рідко досягають розмірів більше 10 сантиметрів. Тіло має сіро-блакитний фон на якому чітко промальовані близько 9 чорних поперечних смуг, які заходять на спинний та анальний плавники.

Цей вид рибок утворює подружні пари з раннього, фактично малькового віку, а ще вони моногамні та різко територіальні. Найбільш агресивні у час нересту.

Чорнополоса цихліда  далеко не найбільша представниця цихлід. Пару таких американок можна тримати в п’ятдесятилітровій ємності. Проте слід врахувати, що нерест у даного виду їде практично цілий рік, а під час нересту ці риби досить агресивно охороняють своє гніздо разом з прилеглою до нього територією – враховуючи ці особливості, видається більш правильним обладнати для пари цих риб окремий 50л акваріум.

Для укриття дна краще використовувати гранітну крихту, дрібну гальку. Як більшість цихлід чорнополоса любить перебудовувати дно за своїм смаком.

До того ж, ці рибки всеїдні: з класичних кормів їй підходить мотиль та трубочник, а також скоблене м’ясо. Приблизно третина їх раціону обов’язково повинна становити рослинні корми – ошпарені вівсяні пластівці, подрібнені листя салату, капусти, відварені шматочки цукіні, морква.