Ціна: від 180 грн

Наявність: так

Пімелодус піктус це досить популярна в західних країнах рибкаУ нас вона ще не дуже широко поширена, але поступово все більше і більше піктуса можна зустріти в продажу. Це досить велика риба (до 20 см), і як і майже всі соми – хижаТак що не варто дивуватися, якщо раптом у вашому акваріумі ночами стали пропадати риби.

Це активний сом, для утримання якого потрібен акваріум з великою кількістю місця для плавання. Самий мінімальний обсяг для тримання –  100 літрів, хоча більший звичайно краще. Варто відзначити, що навіть у 100 літровому акваріумі можна тиутримува кілька пімелодусів, оскільки рибка не є територіальна і може уживатися з родичами. Утримувати їх найкраще невеликої зграєю, від 5 штук.

В акваріумі має бути дуже приглушене і не яскраве освітлення, особливо не повинно багато світла падати на дно акваріума. Справа в тому, що пімелодус піктус буде ховатися протягом дня, якщо акваріум яскраво освітлений, але при несильному освітленні буде активний.

Так само в акваріумі має бути безліч укриттів і затишних місць, бажано таких в яких рибка зможе розвернутися на місці. Найкращим варіантом будуть квіткові горщики і кокосові горіхи.
Найкраще створювати біотоп який нагадує річку, з корчами, піском і камінням. Так як рослинам з затемненому акваріумі буде виживати досить непросто, то краще всього використовувати невибагливі види – яванський мох, анубіаси.

Що стосується фільтрації води, то вона важлива і найкраще використовувати зовнішній фільтр, середньої потужності. За допомогою нього можна створити несильну течію. Дуже важливо регулярно підмінювати воду і сифонить дно, так як пімелодуси дуже чутливі до вмісту аміаку і нітратів у воді.