Ціна: від 15 грн

Наявність: так

Ліхтарики в природних умовах широко поширені у Гвіані і в басейні Амазонки. До Європи ці рибки вперше потрапили в 1910 р., а до Росії були завезені в 1959 р.

У ліхтарика тіло витягнуте сірувато-сріблястого кольору, зі світлішим черевцем і темною смугою з боків, яка переходить в чорну плямочку на хвостовому плавнику. На кінці хвостового стебла, зверху розміщена пляма, що світиться, золотисто-оранжевого кольору. Друга пляма (не завжди чітко видно), знаходиться за зябровою кришкою і над очима. Саме завдяки цим плямам, які світяться, ліхтарик і отримав таку назву. Плавники у нього безбарвні, на анальному є колючка, якою він може зачепитися за сачок. У довжину тетра-ліхтарик досягає 5-6 см. Самець стрункіший і дрібніший за самку. Самка відрізняється повнішим черевцем і положенням плавального міхура, видимого на просвіт.

Ліхтарик – одна з найбільш популярних дрібних тетр. Прекрасно підходить для загального акваріуму з іншими дрібними харациновими, сомами і карликовими цихлідами. За характером це миролюбна, зграєва і витривала рибка. В акваріумі мешкає у верхніх і середніх шарах води.

Тримають ліхтариків в акваріумі ємкістю від 50 літрів, густо засадженому рослинами і деяким вільним простором для плавання. Грунт а акваріумі бажано темний. Тримати ліхтариків краще зграйкою (не менше 6 особин).

Температура води для утримання ліхтарика 20-25°c. Параметри води: жорсткість до 18°, рн  6,5-7,0. Необхідна аерація, фільтрація і щотижнева підміна води до 25% від всього об’єму.