Вибираючи рибок для акваріума, як правило, ми купуємо тих, що найбільше сподобалися в зоомагазині, не замислюючись про сполучуваність видів і умовах життя тієї чи іншої рибки.

Це в корені невірно – для того щоб Ви якомога довше змогли милуватися Вашим акваріумом, необхідно правильно підібрати його мешканців. Спробуємо скласти деякі правила, як же все-таки вибрати мешканців під певні габарити і умови Вашого акваріума. • Умова перша Якщо обсяг акваріума 20 літрів і менше – не намагайтеся впихнути туди величезну рибіща – вона все одно не зможе жити в такому об’ємі води.

Або як часто роблять акваріумісти – скуповують весь численний водний світ, в надії, що в акваріумі будуть створюватися такі ж завихрення з риб’ячих косяків, як вони бачили по Діскавері.

Завжди необхідно розрахувати обсяг води і максимум риб, які зможуть комфортно існувати у Вашому акваріумі. Є таке правило: якщо планується, що довжина дорослої особини сягатиме 3 см, (хвостовий плавець не враховується), їй буде потрібно не менше літра води, якщо рибка буде близько 5 см – тоді необхідно не менше 2-2,5 літра, від 5 до 8 см – близько 3 літрів, до 10 см – не менше ніж 4-4,5 літра, і якщо у вас велетні більше 12 см – тоді на кожного з них необхідно як мінімум 10 літрів.

При цьому для теплолюбних риб кількість води слід збільшити в 2 рази, а для лабіринтових риб можна зменшити в 2-2,5 рази.

  • Коли ви прикинули розміри акваріума і вже розрахували приблизну кількість його мешканців, уявіть у фарбах, як будуть розміщені всі предмети в акваріумі. Чи буде там грунт? Рослини? Якщо всього цього не передбачається, ви повинні зменшити передбачувана кількість риб як мінімум в 2-2,5 рази, інакше у Рибок Не буде власного інтимного простору, порушиться природний баланс і у Вашому акваріумі буде незатишно, можуть початися бійки і поїдання один одного.
  • Задумайтесь над тим, який аератор і фільтр ви поставите. Застосування хороших компресорів дозволяє збільшити кількість рибок приблизно вдвічі. Але, вибираючи компресор, орієнтуйтеся на літраж акваріума, щоб ваших риб НЕ видуло з нього повітряним потоком!
  • Тепер подумайте, яких рибок Ви б хотіли завести. Акваріумні рибки діляться на теплолюбних (наприклад, гуппі, дискуси, цихліди, барбуси, гурамі) і холодолюбивих (золоті, телескопи, карасики, мині, брахіданіо рерио). Температура для холодолюбивих риб, як правило, не повинна перевищувати 24-25 градусів. Для теплолюбних оптимум буде 26-30. Якщо ви змішайте риб з різною температурної толерантністю, кому-то точно буде недобре? У будь-якому випадку Вам потрібно градусник.