Як розводити акваріумні рибки: підготовка та догляд за приплодом

Перед розмноженням рибок в домашньому акваріумі, їм потрібно створити всі необхідні умови. Чим годувати, а також як доглядати за приплодом акваріумних рибок, - читайте в даній статті.

Довкілля для риб – найголовніший чинник для їх розмноження. Не треба шкодувати простору та грошей. Акваріум краще вибирати просторий, у ньому також слід створити всі умови для подальшого росту тварин: спеціальний ґрунт, водорості, корм.

Розведення акваріумних рибок для початківців

Риби є живородні та ті, що відкладають ікру. Аматорам розведення краще починати з тих, що одразу народжують мальків: меченосець, молінезія, гупі, гетерандія формоза тощо. Вони не прискіпливі до умов. Воду варто змінювати не частіше разу на тиждень, її температура має коливатись від 20 до 25С, рослини бажано висадити густими заростями, щоб мальки мали сховок від інших риб. Перед самим нерестом самку переселяють у окремий заздалегідь підготовлений акваріум з водоростями. Наближення пологів можна помітити по темному трикутнику в районі анального плавця. За лічені години приплод уже залюбки харчується циклопами і хутко підростає.

Тонкощі розведення ікрометних риб

При догляді за такими тваринами необхідно пам’ятати, що вони можуть розкидати ікринки серед підводної флори, кріпити їх на собі, тримати в роті, у такий спосіб оберігаючи, або ж кріпити на листя, чи каміння. 

Перед нерестом цих риб також слід перемістити у так званий нерестовик. Світловий день треба подовжити, температуру води збільшити на 2-3 градуси. І, ймовірно, за кілька днів з’являться повноцінні мальки. Їсти вони полюбляють артемії, інфузорії, коловратки та живий пил. 

Як заохотити акваріумних рибок розводитись?

Для цього конче необхідне природнє довкілля. Завжди повинна бути свіжа насичена киснем вода. Збільшена температура, що сприятиме швидшому дозріванню, не варто забувати і про живий корм. Під час шлюбних ігор спочатку самка наздоганяє самця, згодом вони міняються ролями. Стимулювати нерест також можна і препаратами, які впливають на гормони тварин. Але для цього треба бути фаховим акваріумістом. Адже наслідки можуть бути летальними. 

Догляд за приплодом акваріумних рибок

Настав той час, коли з’явився молодняк. Але думати, що вони самі ростимуть і розвиватимуться не варто. Їхній акваріум мусить бути позбавлений бактерій, воду в ньому слід змінювати щодня – додавати 10% свіжої і відстояної. З перших годин життя мальків необхідно підготувати збалансований корм. Після годування обов’язково треба прибирати залишки їжі. У ній можуть плодитись мікроби та бактерії. 

Розведення та вирощування акваріумних рибок – справа відповідальна і копітка. Але, якщо дотримуватись усіх правил, можна виростити здорових і повноцінних тварин. 

Замовити дзвінок

×